Parlament Europejski w środę przyjmie ostatecznie 4 sprawozdania i 6 dyrektyw tzw. Pakietu Odpadowego. Uzgodnione między Radą i PE dokumenty wyznaczają jasne cele redukcji odpadów oraz ustanawiają ambitną, stabilną długofalowo ścieżkę dla zarządzania odpadami i ich wtórnego wykorzystania.
Poseł do PE Andrzej Grzyb, zaangażowany w prace nad pakietem w imieniu Polskiej Delegacji Grupy EPL podkreśla, że by zapewnić efektywne wdrożenie, celom redukcji odpadów towarzyszą konkretne rozwiązania wspierające m.in. samorządy lokalne oraz uwzględniające różnice między Państwami Członkowskimi UE.
Współprzewodniczący Polskiej Delegacji EPL uważa jednocześnie, że pakiet to także odpowiedź na strukturalny deficyt surowców w Europie, uzależnienie od importu, ograniczające konkurencyjności, szczególnie w obszarze zaawansowanych technologii korzystających z rzadkich pierwiastków. EPP chce by przyjmowany pakiet był również impulsem wzrostu dla nowych obszarów przedsiębiorczości i innowacji.
Sesja plenarna jest dostępna na żywo online we wszystkich językach UE tutaj
http://www.europarl.europa.eu/plenary/pl/home.html
Debaty w ramach sesji plenarnej PE w Strasburgu – poniedziałek 16 kwietnia, wieczorem “Wspólna debata – Gospodarka o obiegu zamkniętym i sprawozdawczość w dziedzinie środowiska”
Głosowanie w ramach sesji plenarnej PE w Strasburgu – środa 18 kwietnia, 12:00 – 14:00 – Głosowanie oraz wyjaśnienia do głosowania
Zobacz wcześniejsze wpisy:
Gospodarka cyrkulacyjna – Andrzej Grzyb
“Zaawansowane prace nad pakietem dyrektyw dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym” debata z udziałem Andrzeja Grzyba
Czysta energia dla wszystkich Europejczyków… debata z udziałem Andrzeja Grzyba w Warszawie
Gospodarka cyrkulacyjna odpowiedzią na wyzwania gospodarcze Unii Europejskiej
Gospodarka cyrkulacyjna i czyste powietrze – Andrzej Grzyb honorowym gościem jubileuszowego ENVICONu
Gospodarka cyrkularna – szanse i zagrożenia dla Polski i Europy
A. Grzyb: Gospodarka cyrkularna czyli nowy temat w Brukseli ważny dla Polski
Artykuł Gospodarka o obiegu zamkniętym: bez odpadów – surowce dla Europy pochodzi z serwisu Andrzej Grzyb.