20-lecie AgroLigi

Minister Stanisław Kalemba uczestniczył w minioną sobotę w gali zorganizowanej z okazji 20-lecia AgroLigi. Uroczystości odbywały się 18-19 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i zgromadziły ponad 200 uczestników z całego kraju.

Zobacz również: Promocja polskiej żywności w Czechach

Podczas gali kilkudziesięciu laureatów ogólnopolskiego konkursu AgroLigi z lat 1993-2012 otrzymało z rąk ministra Kalemby Złote Laury 20-lecia AgroLigi. Szef resortu rolnictwa, składając gratulacje wszystkim wyróżnionym, podkreślił wysoką rangę i wyjątkową rolę konkursu dla dynamicznego rozwoju tysięcy gospodarstw rolnych i agrofirm na terenie kraju. – Jesteście Państwo rzeczywistą agroelitą polskiego rolnictwa i agrobiznesu. Stanowicie wzór do naśladowania dla innych.

 

Minister podziękował także organizatorom konkursu: Ośrodkom Doradztwa Rolniczego, Redakcji Audycji Rolnych I Programu TVP S.A. i Stowarzyszeniu AgroBiznesKlub – za konsekwencję i pomysłowość w przeprowadzaniu tego bardzo ważnego dla polskiej wsi konkursu.

Ponadto, jako Honorowy Patron AgroLigi, wraz z sekretarzem stanu w kancelarii Prezydenta RP Dariuszem Młotkiewiczem, minister Kalemba wręczył przedstawicielom ODR-ów Honorowy Złoty Laur 20-lecia AgroLigi.

Również szef resortu rolnictwa został obdarowany Honorowym Złotym Laurem 20-lecia AgroLigi, wręczonym przez przewodniczącego Rady Stowarzyszenia AgroBiznesKlub Romana Jagielińskiego oraz prezesa Agrobiznesklub Macieja Paradowskiego.

W uroczystości udział wzięłi również prezes Agencji Rynku Rolnego Lucjan Zwolak i zastępca prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Zbigniew Banaszkiewicz.

Galę AgroLigi w Spale poprzedziły wizyty w gospodarstwach specjalizujących się w produkcji mleka oraz szklarniowej produkcji rozsad warzyw.

Źródło i galeria fotografii: www.minrol.gov.pl