Zielona Niedziela dla przedsiębiorców” – to ponad 100 spotkań w całej Polsce organizowanych przez posłów, samorządowców i działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej. 22 maja kolejny raz spotkamy się z przedsiębiorcami
i porozmawiamy o najważniejszych wyzwaniach oraz problemach z jakimi dziś muszą się mierzyć.

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL:  W najbliższą niedzielę w całej Polsce będziemy rozmawiali o sposobach walki z wysoką inflacją i #drożyznaPiS. PSL – Koalicja Polska jest rzecznikiem polskich przedsiębiorców. Stawiamy na ludzi ciężkiej pracy, którym rządzący dokręcają tylko śrubę”

Dziś zadaniem priorytetowym musi być przywrócenie pewności i stabilności porządku prawnego tak, aby zwiększyć skłonność do inwestowania. Obecnie poziom inwestycji w Polsce jest na rekordowo niskim poziomie.

Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL: „W walce z inflacją państwo polskie działa na dwa fronty. Prezes NBP kręci kierownicą w lewo podwyższając stopy, a premier w prawo dodając nowych pieniędzy na rynek. Prawda jest taka, że na wysokiej inflacji zarabia rząd, na wysokich stopach procentowych zarabiają banki, a tracą Polacy! Proponujemy obniżenie marż kredytowych, likwidację podatku Belki oraz wyemitowanie obligacji oprocentowanych na 10%  do 50 tys. zł”

Polscy przedsiębiorcy i ich firmy to dzisiaj jedna z najbardziej poszkodowanych grup przez obecną władzę. Prowadzący działalność gospodarczą są obciążani kolejnymi podatkami, działają w niestabilnym otoczeniu prawnym, nie będąc pewnymi co przyniosą kolejne miesiące.

Podczas niedzielnych spotkań PSL – Koalicja Polska będzie prezentować dziesięć postulatów dotyczących pomocy polskim przedsiębiorcom:

 1. Likwidacja „podatku Belki”
 2. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców
 3. Odblokowanie środków z KPO
 4. Emisja 10% obligacji do 50 tys. zł
 5. Koniec z marżą od kredytów
 6. Stop nowym podatkom
 7. Zielone światło dla inwestycji
 8. Stabilne prawo
 9. OZE dla każdego
 10. Wzrost udziału samorządów w podatkach

 

W ciągu 7 lat rządów PiS wprowadzono 43 podwyżki podatków i nowych opłat. Wzrosła składka ZUS dla przedsiębiorców  z 1092 zł  w 2015r,  do 1457zł
w 2021.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL:  Rządzący próbowali mówić, że „mamy kolejne kamienie milowe” do pieniędzy z KPO. Tak naprawdę mają kamień u szyi w postaci Zbigniewa Ziobry, w postaci Solidarnej Polski. Ten kamień ciągnie do ziemi nie rządzących,
ale całą Polskę, wspólnoty lokalne, samorządy. Rząd zarobił pieniądze? To polscy przedsiębiorcy! Rząd pobiera daniny, łupi, a nie zarabia pieniądze! To jest obłuda.

Klub Parlamentarny Koalicja Polska złożył już szereg ustaw takich jak: Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, przeniesienie od 1 dnia kosztów zwolnienia lekarskiego pracownika na ZUS oraz uchwałę wzywającą rząd do nie nakładania nowych podatków.

 

Zapraszamy na spotkania w Wielkopolsce:

 • 23 maja 2022 r. Nowy Tomyśl, godzina 18.00 Hotel Kopernik

 • 27 maja 2022 r. Złotów, godzina 11.00, sala Cechu Rzemiosł Różnych ul. Cechowa 11