Ruszyła zbiórka podpisów pod apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o weto ustawy, która niszczy polskie rolnictwo. Podpisy ludowcy zbierają w całej Polsce, głównie na wsi.

– Nie ma naszej zgody na zarzynanie polskiego rolnictwa przez PiS. Zrobimy wszystko by zatrzymać „Piątkę przeciw rolnikom” zwaną też „Piątką Kaczyńskiego”. Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy o weto złych zmian – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Nawiązał w ten sposób do uchwalonej w Sejmie ustawy, tzw. „Piątka dla zwierząt”.

Nie zgadzamy się na zmiany, które pod pozorem ochrony praw zwierząt uderzają w polskie rolnictwo i w polską gospodarkę. Nie zgadzamy się na to, by w ekspresowym tempie, bez konsultacji i dialogu, wprowadzać skandaliczne przepisy podrzynające gardło polskim hodowlom.

„Piątka dla zwierząt” to tak naprawdę „Piątka przeciwko rolnikom” i akt oskarżenia wobec ciężkiej pracy polskich rolników, którzy od pokoleń żywią i bronią naszej Ojczyzny.

ℹ️ Czytaj więcej → Piątka dla zwierząt PiS to uderzenie w polskie rolnictwo

Zablokowanie tych przepisów jest obowiązkiem każdego polskiego patrioty!

Prezydencie, zawetuj złe zmiany!

Z wprowadzanych zmian cieszą się tylko zagraniczne firmy. Dlatego wspólnie apelujemy do Pana o zawetowanie tej haniebnej ustawy.

– To Pana druga i ostatnia kadencja jako Prezydenta RP, nie powinny już Pana wiązać partyjne instrukcje, nie musi Pan podpisywać wszystkich projektów ustaw zgodnie z życzeniem jednej osoby w państwie – piszą ludowcy w apelu do prezydenta Andrzeja Dudy.

Podpisy pod apelem zbierane są głównie na terenach wiejskich, ponieważ to mieszkańcy wsi w dużej mierze oddali głos na Prezydenta Andrzeja Dudę oraz wielu polityków PiS. Teraz Polska wieś zostaje wyzyskana, oszukana i odrzucona przez PiS.

Zrobimy wszystko, by zablokować szkodliwe przepisy niszczące polskie rolnictwo, uchwalone przez Prawo i Sprawiedliwość!

We wszystkich biurach powiatowych PSL są dostępne druki z apelem do prezydenta oraz formularze wykazów podpisów.

Formularze do pobrania są dostępne także TUTAJ 👇

https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2020/09/Wykaz_podpisów_poparcia.pdf

https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2020/09/Instrukcja-zbierania-podpisów-poparcia-.pdf

https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2020/09/Klauzula_informacyjna_RODO.pdf

https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2020/09/LIST-POLSKICH-ROLNIKÓW-DO-PREZYDENTA-RP_piątka-dla-zwierząt.pdf