Zaskakująco wysoka frekwencja. Drzeczkowo – Prawybory 2011

2 października odbyły się w Drzeczkowie (powiat leszczyński) prawybory do Sejmu i Senatu. Towarzyszył im piknik wyborczy i wiele festynowych atrakcji. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało 8,3% poparcia. Wszystko to przyciągnęło tłumy zainteresowanych. Wysoka frekwencja wyborców jak i kandydatów miło zaskoczyła nawet samych organizatorów. Kolejka chętnych do oddania głosu nie miała końca – trzeba było dodrukować karty wyborcze. O głosy walczyli kandydaci różnych opcji politycznych.

Kandydaci zachęcali do oddania na siebie głosu na przeróżne sposoby. Kandydat PSL-u Przemysław Pacia, rozdawał cebulki tulipanów i notatniki ze swoim wizerunkiem. Dzieci raczył słodyczami, a wszyscy chętni mogli przejechać się po Drzeczkowie garbusem kabrioletem oklejonym plakatami kandydata.

 

Kolejny przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stanisław Baliński zwracał uwagę mundurem strażackim i zabytkowym wozem gaśniczym. Swoją obecność zaznaczyli również kandydat na posła, wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz kandydat na senatora Zdzisław Maćkowiak. W trakcie imprezy odbyła się debata wszystkich zgłoszonych kandydatów na senatora – w tym właśnie byłego starosty rawickiego Zdzisława Maćkowiaka. Uczestnicy odpowiadali na liczne pytania publiczności.

Wszyscy, którzy w prawyborach oddali swój głos brali udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami, były to m.in. zestaw kina domowego, skuter, czy przelot samolotem Cessna.

GALERIA FOTOGRAFII: