W ubiegłym roku podczas kongresu w Grenadzie połączyły się dwie najważniejsze światowe organizacje: Światowa Unia Piekarzy  z Międzynarodowym Związkiem Cukierników, tworząc jedną Światową Unię Piekarzy i Cukierników (UIBC). Prezes UIBC – Peter Becker – wybrał spośród wielu innych lokalizacji, typowanych przez organizacje branżowe z całego świata, właśnie Polskę na  gospodarza pierwszego Kongresu Unii po integracji.

Reprezentantów sektora piekarskiego i cukierniczego z całego świata Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjmą w nowoczesnym Centrum Kongresowym – w pawilonie 15,  gdzie odbędą się debaty i spotkania najwyższej klasy piekarzy  i cukierników.

Obrady to nie tylko zamknięte posiedzenia komisji lub prezydium, na których dyskutowane będą kwestie dotyczące organizacji, szkoleń zawodowych, ekonomii, czy polityki socjalnej, ale również posiedzenia dostępne dla szerokiej publiczności. Między innymi 1. października podczas dyskusji panelowej poruszane będzie zagadnienie pt. „Ścieżka promocji wyrobów piekarskich”, a następnego dnia, na kongresie, zostaną omówione tematy dotyczące znaczenia marketingu w rozwoju piekarni lub cukierni. Całość wydarzenia zostanie podsumowana na konferencji prasowej.

Kongres przyciąga uwagę liderów w obu branżach z całego świata. Warto wziąć udział zarówno w dyskusji panelowej jak i w kongresie, ponieważ wieloletnie doświadczenie organizatorów pokazuje, że zmiany branżowe,  jakie zachodzą na rynkach zachodnich z czasem migrują również na warunki produkcji i handlu w Polsce.

Wszystkie spotkania mają miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 15, wejście A, poziom 0, sala: 0.AB.

Źródło: http://www.krzysztofgrabowski.eu