WSZYSCY JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Poznania, w sumie ponad tysiąc osób uczestniczyło w jubileuszowym V Poznańskim Biegu im. Ojca Józefa Jońca. W tym roku uczestnicy biegli dla Zosi, chorej na raka dziewczynki z Piątkowa. Sportowców dopingowała wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

 

Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęła się biegowa rywalizacja. Liczyły się równe szanse i reguły fair play, dlatego dzieci startowały w swoich kategoriach wiekowych. Najmłodsi sportowy mieli zaledwie sześć lat. Reprezentowali nie tylko Zespół Szkół Zakonu Pijarów (organizatora imprezy), ale także inne szkoły. Przyjechali sportowcy z zaprzyjaźnionych placówek. Sportowców dopingowali zaproszeni goście i okoliczni mieszkańcy.

Cieszę się, że mogę być razem z Wami w tym wyjątkowym dniu. Patron Waszego biegu Ojciec Joniec zawsze mawiał, że w sporcie jak w życiu liczy się rywalizacja w duchu fair play. Każdy z Was kto przekroczy linię mety już jest zwycięzcą. Trzymam za Was kciuki.  – powiedziała wicewojewoda

Dorota Kinal wspólnie z innymi zaproszonymi gośćmi gratulowała każdemu zawodnikowi, który przekroczył linię mety i wręczała okolicznościowy medal. W tym roku w ramach wydarzenia został zorganizowany też bieg charytatywny „Biegnę dla Zosi” – nastolatki, która zachorowała na nowotwór. Dziewczynkę wspiera mnóstwo ludzi łącznie z Drużyną Szpiku. Członkowie Drużyny też brali udział w biegu.

Pijar – ojciec Józef Joniec był wielkim orędownikiem wychowania młodzieży w duchu edukacji połączonej z kulturą fizyczną. Był twórcą wielu programów edukacyjnych takich, jak „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” czy „Edukacja poprzez sport”. Organizował Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży, w których od ponad dwudziestu lat bierze udział kilka tysięcy młodych ludzi. Zakonnik zginął w katastrofie smoleńskiej, ale jego dzieło trwa dalej. Najbliższa Parafiada w długi majowy weekend.

Więcej informacji, jak pomóc Zosi: http://www.bieg-jonca.pl/biegne-dla-zosi/

{AG}bieg_jonca{/AG}