Wizyta Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka w Pile

 

Na zaproszenie Wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PSL i Lidera listy PSL w Okręgu Pilskim – Posła na Sejm RP Stanisława Kalemby, a także Kolegi Stefana Piechockiego – Prezesa Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Pile w dniu 1 września bieżącego roku w Pile przebywał Waldemar Pawlak – Wicepremier, Minister Gospodarki  i  Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wizyta ta była bardzo owocna, rozpoczęła się konferencją prasową z udziałem kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do Parlamentu oraz prezesów Zarządów Powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów. Była bardzo merytoryczna i zaspokoiła bardzo wysokie oczekiwania dziennikarzy.

O godzinie 16.00 Wicepremier Waldemar Pawlak wziął udział w cyklicznym wydarzeniu w Pile w Salonie Gospodarczym. Tematem tego spotkania był: „ Co jest najważniejsze w gospodarce”. Prawie dwugodzinne spotkanie z politykami, przedsiębiorcami i samorządowcami stało na bardzo wysokim poziomie i było na żywo transmitowane  przez TV ASTA, którą ogląda około 30-40 tyś. telewidzów. Po Salonie Gospodarczym Wicepremier Waldemar Pawlak z ludowcami udał się pieszo na Plac Zwycięstwa i wziął udział w uroczystościach 72 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Zabrał głos na początku tej uroczystości, pozdrowił wszystkich zgromadzonych, wyraził wdzięczność, szacunek i uznanie oraz pamięć dla tych którym zawdzięczamy wolność. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem przypominającym powrót Ziemi Pilskiej do Macierzy Wicepremier Waldemar Pawlak i Poseł Stanisław Kalemba złożyli znicze pod pomnikiem błogosławionego Jana Pawła II stojącego na tym placu.

W wizycie tej uczestniczył Kolega Andrzej Grzyb – Eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Wielkopolskiego.

 

Debatę z Salonu Gospodarczego można oglądać na:

http://salongospodarczy.pl/?salon-gospodarczy,2011-09-01

http://asta24.pl/news-news-785-Premier_Waldemar_Pawlak_w_Pile