Wielkopolskie Dni Energii 2013

W dniach 22 i 23 czerwca 2013 w Centrum Wystawowo-Szkoleniowym w Sielinku koło Opalenicy odbyły się Wielkopolskie Dni Energii 2013. Impreza ta towarzyszyła Wielkopolskim Targom Rolniczym i XIX Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Stoisko Wielkopolskich Dni Energii odwiedził m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba.

W ciągu dwóch dni udział w konkursach dotyczących zielonej energii wzięło blisko 400 dzieci, które zostały nagrodzone drobnymi upominkami ekologicznymi i solarnymi.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych uczestników, jak i ich rodziców, którzy przy tej okazji zasięgali porad energetycznych u specjalistów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią oraz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu na temat zastosowania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwie rolniczym, domu czy też firmie, sposobach oszczędzania energii i przede wszystkim odnośnie form wsparcia finansowego do planowanych przedsięwzięć z zakresu zrównoważonej energii.

Poprzez organizację tego wydarzenia Wielkopolska włączyła się do działań Unii Europejskiej w ramach trwającego obecnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2013 w Brukseli.

Dni Energii w naszym Regionie zostały zorganizowane przez: Województwo Wielkopolskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Magazyn Samorządowy Monitor Wielkopolski, Miesięcznik Ogólnopolski Poradnik Gospodarski, Miesięcznik Ogólnopolski Czysta Energia oraz Kwartalnik inGREEN.

Celem Wielkopolskich Dni Energii 2013 było propagowanie idei zrównoważonej energii zarówno w trakcie jej wytwarzania, jak i oszczędnego wykorzystywania.

Organizacja Wielkopolskich Dni Energii 2013 została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Źródło: www.krzysztofgrabowski.eu

 

 Polecamy również artykuł:
Wielkopolskie Targi Rolnicze – Sielinko 2013 XIX, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych