Tegoroczne Wojewódzkie Święto Ludowe Odbyło się w Kleczewie. Obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła. Następnie Ludowcy udali się pod pomnik upamiętniający 650-lecie lokacji Kleczewa, gdzie złożyli symboliczne kwiaty. Stamtąd w asyście Orkiestry Dętej, zgromadzeni uczestnicy przeszli na Plac Piłsudskiego, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Część oficjalną Święta zainaugurowały przemówienia Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Koninie Stanisława Bielika, Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego w Kleczewie Jerzego Bartczaka oraz Prezesa Zarządu Wojewódzkiego w Poznaniu, Posła do PE Andrzeja Grzyba.
O oprawę artystyczną wydarzenia zadbała Orkiestra Dęta z Kleczewa, Kapela „Pod Rydlem”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kleczewie i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kleczewie oraz Katarzyna Zawada studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Wojewódzkie Święto Ludowe stanowiło doskonałą okazję do wyróżnienia kolejnych członków Stronnictwa, wręczając Im pamiątkowy medal 120-lecia Ruchu Ludowego, medal im. W. Witosa, St. Mikołajczyka oraz odznaczenie Złotą Koniczynkę.

Na obchody Wojewódzkiego Święta, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nadesłał list okolicznościowy, w którym wspomniał, że: „Święto Ludowe to nasza wielka, wspólna radość, ale to także święto pamięci o ludowej historii, pamięci o tym, jak rodziła się wolna Polska”.

 

 

więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1048620678609887.1073741865.488219791316648&type=1&l=6c6ea69413