Wicewojewoda wspiera remont szkoły

Mieści się w dłoni, ma nie więcej niż 10 centymetrów wysokości. Wykonany jest ze znanego szkła murano. Został przywieziony do Polski z jednej z wysepek położonej niedaleko Wenecji. Figurkę anioła wylicytował Przemysław Pacia, a dochód został przeznaczony na remont szkoły dla dzieci niepełnosprawnych „Zakątek” w Poznaniu. Aukcję na rzecz Społecznej Państwowej Szkoły Specjalnej „Zakątek” przeprowadziło na swojej antenie Radio „Merkury”. Budynek szkoły jest w złym stanie i wymaga gruntownego remontu. Uczą się w nim dzieci niepełnosprawne. Przewidywany koszt inwestycji blisko milion złotych. O zbiórce dowiedział się Przemysław Pacia, który od lat angażuje się w przedsięwzięcia charytatywnie.

 

Znam osoby działające w Stowarzyszeniu Na Tak, przy którym działa szkoła. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w aukcji i dołożyć swoją cegiełkę do remontu placówki, a przy okazji mam pięknego anioła – mówi Przemysław Pacia, gdy odbierał anioła.

Figurkę osobiście przekazała wicewojewodzie dyrektor szkoły Elżbieta Ślusarska. Wykonany ze słynnego szkła murano anioł ma swoją historię. Stowarzyszeniu podarowała go aktorka Maria Pakulnis. Przywiozła go z Włoch. Podobno przynosił jej szczęście. Figurka anioła była jednym z przedmiotów, które można licytować.

Osoby, które chciałyby pomóc w remoncie szkoły, mogą licytować inne rzeczy przeznaczone na aukcję.

Szczegóły na stronie wwww.stowarzyszenienatak.pl