Przemysław Pacia zrezygnował dziś z funkcji wicewojewody wielkopolskiego. Na stanowisku pozostanie do 22 września. O swojej decyzji poinformował w czasie konferencji prasowej w Poznaniu, w której wziął udział także Piotr Florek, wojewoda wielkopolski.  Przemysław pacia powiedział, że rezygnacja podyktowana jest sprawami osobistymi.

pacia_pozeg_12Przemysław Pacia powiedział, że jego rodzina znalazła się w trudnym momencie. Wsparcia w walce z chorobą potrzebują jego żona i syn. Dlatego wicewojewoda rezygnuje z pełnionej funkcji, która wiązała się z wieloma wyjazdami, a tym samym nieobecnością w domu. Czas w pełni chce poświęcić bliskim.

– Niemal w tym samym czasie zachorowali – żona i syn. Muszę poświęcić im więcej czasu i uwagi. Muszę i chcę być częściej w domu, a to uniemożliwiłoby mi należyte wykonywanie obowiązków wicewojewody. Jestem człowiekiem odpowiedzialnym i wiem, że w takiej sytuacji nie mogę dobrze sprawować swojej funkcji – tłumaczył swoją decyzję Przemysław Pacia.

Wicewojewoda w czasie konferencji podziękował swoim najbliższym współpracownikom  oraz wszystkim pracownikom Urzędu Wojewódzkiego.  Jak dodał lata spędzone w budynku przy al. Niepodległości w Poznaniu i możliwość spotkania wszystkich ludzi, którzy przez ten czas spotkał były niezwykłym doświadczeniem.
pacia_pozeg_2– W moim odczuciu był to najlepszy okres mojej pracy jako urzędnika i wicewojewody. Chciałbym serdecznie podziękować pracownikom urzędu za lata nie tylko owocnej współpracy, ale przede wszystkim za zaangażowanie w pracę oraz fakt, że zawsze aktywnie brali udział w akcjach społecznych, które organizowałem. Nigdy moje apele o wspieranie chorych dzieci, oddawanie krwi czy zbieranie darów dla potrzebujących nie pozostałych bez echa – podkreślił.

 

Słowa podziękowania Przemysław Pacia skierował też do Piotra Florka. Wojewoda wielkopolski uczestniczył w konferencji swojego odchodzącego zastępcy.

Żal mi się rozstawać z wojewodą Przemysławem Pacią, ponieważ współpracowało nam się bardzo dobrze.  Ale w pełni rozumiem jego decyzję. Zawsze będzie u mnie mile widziany – dodał obecny na konferencji Piotr Florek, wojewoda wielkopolski.

Przemysław Pacia jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Urzędzie Wojewódzkim pracuje od 12 lat.  Swoją funkcję przestanie pełnić 22 września.

 

 

AW, Tomasz Stube, Urząd Wojewódzki w Poznaniu