Wicewojewoda Przemysław Pacia z wizytą u dzieci w szpitalu

„Pewnego pięknego dnia, gdy słońce świeciło, ptaszki ćwierkały, Pippi spała, trzymała nogi na poduszce, a głowę głęboko pod kołdrą” – Przemysław Pacia, czytał fragmenty książki o Pippi Langstrumpf w Szpitalu Dziecięcym Krysiewicza w Poznaniu. Wicewojewoda spotkał się z dziećmi z okazji Światowego Dnia Chorego. Wspólne robienie kolorowanek, warsztaty artystyczne, śpiewanie i wiele innych atrakcji czekało na młodszych i starszych pacjentów szpitala. Razem z Przemysławem Pacią dzieci przebywające m.in. na oddziałach hematologii i chirurgii odwiedzili wolontariusze z firmy ENEA, ale nie tylko oni. Pani Marzena z zespołu ludowego „Łany” przy akompaniamencie keyboardu śpiewała z  dziećmi piosenki m.in. o zimowym bałwanku. A pani Maria uczyła, jak pięknie rysować.

– Jeśli przynajmniej na chwilę dzieci zapomniały o szpitalu, zabiegach, lekarstwach i zastrzykach to już jest dla mnie niesamowita radość. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z ENEA, którzy są ze mną – powiedział wicewojewoda.

Wielu małych pacjentów brało udział w zabawie razem ze swoimi mamami.

– To super pomysł, dzieci wreszcie mają coś innego, troszeczkę inne zajęcia, inaczej płynie im czas – cieszyła się pani Magdalena, mama 3-letniej Julii. Wraz z dzieckiem przebywa w szpitalu od sześciu tygodni. Takich matek jak ona jest w szpitalu dużo więcej.

– Podarować chorym dzieciom uśmiech w tych trudnych chwilach to najpiękniejszy prezent. Nasi uczniowie – pacjenci szpitala dziecięcego właśnie dziś zostali w taki sposób obdarowani – mówiła Ewa Promińska, dyrektor Zespołu Szkół nr 108 w którym uczą się dzieci ze szpitala Krysiewicza.

Na koniec pacjenci otrzymali w prezencie książki, kolorowanki, maskotki i słodycze. To wszystko dzięki pomocy darczyńców: Oficyny Wydawniczej G&P, Wydawnictwa Zakamarki, Towarzystwa Chrystusowego i poznańskiego Hospicjum Palium.

 

GALERIA FOTOGRAFII: