W Sali Białej Urzędu Miasta Poznania podziękowania i listy gratulacyjne złożył laureatom wicewojewoda Przemysław Pacia.

Każdy z dzisiejszych laureatów został obdarzony wyjątkowymi talentami i potrafił je w pełni wykorzystać. Każdy jest postacią wybitną. Filmy pana Hoffmana uczą patriotyzmu, muzyka pani Duczmal uwrażliwia nas na otaczający świat, dzięki twórczości pana Konopińskiego mamy lepsze humory. Zawsze w naszym kraju z wielkim szacunkiem odnosiliśmy się do pracy rolników i odkryć naukowców. – komplementował wicewojewoda.

Statuetkę odebrał również ubiegłoroczny laureat Jerzy Hoffman, twórca takich filmowych hitów jak „Pan Wołodyjowski”, „Ogniem i mieczem” czy „Znachor”. Prezydent, który odebrał Hipolita w czerwcu br. w czasie wizyty w Poznaniu do uczestników gali wystosował list. Podkreślił w nim, że warto naśladować Hipolita Cegielskiego i pracować dla wspólnego dobra oraz realizować siebie w służbie dla innych.

Statuetki Złotego Hipolita otrzymują wybitne osobistości świata kultury, nauki, polityki i gospodarki. Pierwszym laureatem został Ojciec Święty Jan Paweł II. W 2001 roku pierwowzór statuetki Złotego Hipolita odebrał w Watykanie. Z papieżem na prywatnej audiencji spotkała się delegacji Towarzystwa z prezesem Marianem Królem na czele. Dotychczas tytuł otrzymało ponad stu wybitnych Polaków.

Decyzją posłów rok 2013 został ogłoszony „Rokiem Hipolita Cegielskiego” z okazji dwusetnej rocznicy urodzin tego wybitnego przedsiębiorcy, nauczyciela, społecznika i Wielkopolanina.

Źródło: www.pacia.com.pl – Złote Hipolity za pracę organiczną

{flike}