„W imieniu Polski, nie tylko polskich przemysłowców, przedsiębiorców czy odbiorców energii, ale także w imieniu całej europejskiej przedsiębiorczości mam odwagę tutaj w Parlamencie Europejskiej, w Komisji Europejskiej, przedstawić potrzebę poszerzenia +trzy razy 20+ o dwa nowe bardzo ważne aspekty” – oświadczył Piechociński na konferencji prasowej w PE, gdzie trwają obecnie IV Europejskie Dni Węgla.

Cały tekst: www.wyborcza.pl – Piechociński proponuje nowe cele polityki klimatyczno-energetycznej

Zobacz również: www.gospodarka.dziennik.pl – Wicepremier Piechociński w Brukseli: węgiel ma znaczenie

Przebieg konferencji można śledzić na oficjalnym profilu Posła do PE Andrzeja Grzyba: twitter.com/GrzybAndrzej

Wicepremier Janusz Piechociński przyjechał do Brukseli z okazji IV Europejskich Dni Węgla. Ich głównym przesłaniem jest apel o sprawiedliwą politykę energetyczno-klimatyczną w ramach poszerzonej debaty wokół celów unijnej polityki energetycznej do roku 2030.

Wicepremier oraz Minister Gospodarki wraz z Posłem do PE Andrzejem Grzybem wziął udział w konferencji prasowej, podczas której przedstawił cele negocjacyjne, które Polska zamierza osiągnąć podczas konferencji klimatycznej COP 19 w Warszawie. Poruszył również kwestię zielonej księgi „Ramy polityki w zakresie klimatu i energii do roku 2030” obecnie dyskutowanej w Parlamencie Europejskim (patrz: Czego oczekiwać po konferencji klimatycznej)

Oprac. Kinga Kołodziejczak

{flike}