Wśród nich znalazły się m.in. ustawianie skrzynek na czas tworząc tzw. „ Piramidę”, która musiała się utrzymać przez 10 sekund, quiz wiedzy o Mieście i Gminie Grabów nad Prosną. Nie należy pominąć zabawnej konkurencji zwanej „Linią radości”, w której zadaniem było przełożenie linki poprzez środek własnych ubrań. Linka musiała przejść jeden rękaw i jedną nogawkę każdego uczestnika drużyny. Dodatkowy punkt otrzymała drużyna, która zużyła najkrótszy odcinek linki. Nie lada wyzwaniem dla zawodników była ostatnia konkurencja ”Ciemność widzę”, w której zadaniem było narysowanie herbu Grabowa nad Prosną na kartce A3 z zasłoniętymi oczami.

Zobacz również: Festyn Nocy Świętojańskiej w Gizałkach

Zwycięską drużyną okazała się grupa z sołectwa Palaty uzyskując 34 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Bobrownik z 32 punktami. Trzecie miejsce zajęło Grabów Wójtostwo otrzymując 31 punktów. Puchary i nagrody wręczyli m.in: Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Zenon Cegła, Radny Rady Miejskiej Grabowa nad Prosną  Jacek Gładysz oraz Radny Rady Powiatu w Ostrzeszowie Maksymilian Ptak, który przybył z miłą niespodzianką dla zwycięskiej drużyny a mianowicie z informacją, iż poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Andrzej Grzyb ufundował dla zwycięzców dodatkową nagrodę jaką jest trzydniowy pobyt w Brukseli.

Fundatorami pozostałych nagród byli: Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, Bank Gospodarki Żywnościowej oddział w Grabowie nad Prosną, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

Tegoroczny Turniej Sołectw połączono z II Festiwalem Bluesowym w delcie rzeki Prosny pod moim honorowym patronatem. Na festiwalu wystąpili: Wielebny Blues Band, Domniemani i Siła Przebicia. Muzycy z rąk Sołtysa Skrzynek Pana Tadeusza Maciuszczaka i Radnego Rady Miejskiej Grabowa nad Prosną Pana Jacka Gładysza otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przeze mnie.

Galerie zdjęć z V Turniej Sołectw oraz II Festiwal Bluesowy w Delcie rzeki Prosny można znaleźć na stronie Urzędu Gminy klikając TUTAJ

źródło: UG w Grabowie nad Prosną