UMOWA NA OBWODNICĘ KĘPNA PODPISANA

Nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali niemal 40 lat! W połowie przyszłego roku rusza budowa obwodnicy Kępna. Trasa skomunikuje drogę krajową nr 11 z trasą S8, biegnącą w kierunku Wrocławia i Warszawy, a także wyprowadzi część ruchu tranzytowego z Kępna. Opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w obecności wicepremiera i ministra gospodarki  Janusza Piechocińskiego oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Andżeliki Możdżanowskiejpodpisał umowę z wykonawcą pierwszego odcinka – firmą Budimex SA.

Wicepremier podkreślał podczas uroczystości parafowania umowy ważną rolę jaką w staraniach o obwodnicę Kępna wykonała Minister Andżelika Możdżanowska. –Wielkie starania posła Józefa Rackiego, wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz Senator Możdżanowskiej, która pilnowała tej inwestycji jak oczka w głowie doprowadziły do tego sukcesu -dodał wicepremier.

To wielka chwila dla mieszkańców regionu kępińskiego. Chciałam podziękować obydwu oddziałom GDDKiA– Opolskiemu i Poznańskiemu za determinację w działaniu aby tę inwestycję jak najszybciej ruszyć. Potrzeba było współpracy i dużego zaangażowania, aby móc doprowadzić do realizacji tego przedsięwzięcia. W mojej pracy parlamentarnej, to jeden z ważniejszych dni, ale jako mieszkanki Kępna, to dzień najważniejszy! – powiedziała Minister Możdżanowska.

Dwujezdniowa obwodnica o długości blisko 4,5 km pozwoli skomunikować od północy drogę krajową nr 11 z trasą S8 biegnącą w kierunku Wrocławia i Warszawy, jednocześnie spowoduje wyprowadzenie części ruchu tranzytowego odbywającego się obecnie drogą krajową nr 11 przez Kępno. Jak już informowaliśmy, przetarg na budowę pierwszego odcinka tej obwodnicy wygrała firma Budimex SA, która ma zrealizować zadanie za nieco ponad 66 mln zł. Wykonawca powinien wejść na pac budowy w połowie przyszłego roku. Budowa I etapu obwodnicy Kępna ma się zakończyć pod koniec 2018 r.

Obecny w Opolu Ryszard Sikora, dyrektor oddziału GDDKiA w Poznaniu poinformował, że w oddziale poznańskim GDDKiA został ogłoszony w środę przetarg na budowę drugiej części obwodnicy Kępna. -Ma on mieć długości ok. 7 km i będzie realizowany w systemie „optymalizuj, projektuj, buduj”. Wykonawca będzie zobowiązany m.in. do wykonania dokumentacji technicznej, zdobycia wszystkich niezbędnych uzgodnień a termin składania wniosków od potencjalnych wykonawców w przetargu mija 10 listopada– powiedział dyrektor Sikora. II fragment S11 poprowadzi od węzła „Kępno-Krążkowy” do drogi krajowej nr 11. Zrealizowana inwestycja umożliwi wjazd i zjazd z nowo wybudowanej drogi ekspresowej S8 w kierunku Poznania i Bytomia omijając po wschodniej stronie miejscowości Kępno oraz Baranów”. Umożliwi również wjazd i zjazd na drogę S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia.

ŹRÓDŁO: http://www.mozdzanowska.pl/10-aktualnosci/1361-wielki-sukces-umowa-na-obwodnice-kepna-podpisana