Turniej Burs i Internatów w ZSR

Tradycyjnie już od wielu lat reprezentacje burs i internatów z regionu konińskiego cyklicznie spotykają się na organizowanych przez siebie turniejach. Tym razem w dniu 11 kwietnia 2013 r. drużyny zjechały do Zespołu Szkół Rolniczych – Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Organizatorem turnieju była młodzież przyszkolnego internatu wraz z opiekunami.

Po wieloletniej przerwie w organizacji tego typu imprezy turniej ten ponownie odbył się w murach tej placówki. Zgromadziła się na nim młodzież mieszkającą w bursach wschodniej wielkopolski, a mianowicie z bursy Kolskiej, Konińskiej, Tureckiej i przedstawiciele gospodarzy.


Wszyscy uczestnicy sukcesywnie brali udział we wszystkich trzech konkurencjach: rzutach lotkami do tarczy, tenisie stołowym oraz biegu z przeszkodami. W przerwie między konkurencjami młodzież wzięła udział w wykładzie i quizie dotyczącym dobrych manier w życiu codziennym przygotowanym przez młodzież pod okiem szkolnego pedagoga i psychologa.

Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich konkurencji podsumowano punkty, wyniki były następujące:

1 miejsce – Bursa Konin
2 miejsce – Internat Kaczki
3 miejsce – Bursa Turek
4 miejsce – Bursa Koło

Jednocześnie wyłoniono najlepszego zawodnika Turnieju, którym okazał się Krzysztof Walaszczyk z Bursy Tureckiej. Dyplomy oraz nagrody dla drużyn wręczył Starosta Turecki p. Zbigniew Bartosik, a puchary asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba, p. Karol Mac. Następnie zmęczeni, lecz szczęśliwi uczestnicy udali się na specjalnie przygotowaną z tej okazji kolację w szkolnej stołówce. Turnieju odbył się w sympatycznej atmosferze, co może dobrze wróżyć na przyszłe lata. Młodzi sportowcy dali dowód swojego zaangażowania i chęci podnoszenia sprawności fizycznej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy Turnieju Burs i Internatów w Kaczkach Średnich dziękują fundatorom nagród, którymi byli:
1. Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb;
2. Starostwo Powiatowe w Turku;
3. Lokalna Grupa Działania – Turkowska Unia Rozwoju.

Jakub Marczyński

 

Zobacz także na:

http://www.iturek.net/wiadomosci/616-bursy-na-start