Dziś mijają 24 lata od pierwszych po wojnie, częściowo wolnych wyborów. 4 czerwca 1989 roku Polacy, po 40 latach, sami mogli zdecydować o przyszłości swojego kraju, o jego ustroju, mogli pokazać kogo darzą zaufaniem. To dzień wyjątkowy, do którego droga wiodła wyboistymi ścieżkami i okupiona była dramatami.

Mając w pamięci wydarzenia sprzed 24-laty, atmosferę święta jaka towarzyszyła wyborom, pamiętajmy, że dostaliśmy wielki dar możliwości decydowania o polityce tego kraju a wielu innym krajom daliśmy nadzieję, że uparta walka o ideały przynosi rezultaty. Przy okazji rocznicy zapraszam też do obejrzenia wystawy on-line, którą w 2009 roku przygotowało Archiwum Państwowe w Kaliszu. „Polska droga do Niepodległości” to sentymentalna podróż do historii, która działa się na naszych… oczach.– mówił Andrzej Grzyb Poseł do Parlamentu Europejskiego

 

 

Senator Andżelika Możdżanowskastwierdziła, że dziś o tej danej nam 4 czerwca 1989 wolności trzeba pamiętać, szanować oraz pielęgnować każdego dnia. Naszym obowiązkiem jest wychowywać w mądrej demokracji oraz uczyć decyzji wyboru nasze obecne i przyszłe pokolenia – dlatego odpowiedzialnie pracujmy dla naszych obywateli każdego dnia.