ŚWIĘTO MLEKA W KOLE

W sobotę, 24 sierpnia w Kole odbyło się ,,Wielkopolskie Święto Mleka w Powiecie Kolskim”. Impreza odbywająca się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego była szeroką promocją produktów mleczarskich z tego regionu.

Podczas prezentacji odbywała się degustacja produktów, z których wiele posiada, bardzo już rozpoznawalny i ceniony, znak programu „Poznaj Dobrą Żywność” wydawany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Produkty posiadające ten znak gwarantują konsumentom stałą, wysoką jakość i niezmienne walory smakowe.

W uroczystości wzięli udział m.in. Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Głównym organizatorem wydarzenia była Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole z Prezesem Czesławem Cieślakiem na czele.

– Dzisiejsza impreza to przykład zaangażowania i współpracy władz samorządowych oraz branży mleczarskiej w promowaniu najwyższej jakości produktów mlecznych – powiedział minister Kalemba i przypomniał, że mleko jest podstawowym produktem spożywczym pod względem wartości odżywczych i niezbędnym składnikiem codziennej diety. Podkreślił również, że Wielkopolska to jeden z czołowych regionów produkcji mleka w Polsce.

Podczas prezentacji odbywała się degustacja produktów, z których wiele posiada, bardzo już rozpoznawalny i ceniony, znak programu „Poznaj Dobrą Żywność”. To program prowadzony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Produkty posiadające ten znak gwarantują konsumentom stałą, wysoką jakość i niezmienne walory smakowe.

Minister Kalemba podkreślił, że polskie wyroby mleczarskie są bardzo cenione przez konsumentów w Unii Europejskiej i coraz śmielej zdobywają nowe, atrakcyjne rynki m.in. blisko- i daleko – wschodnie.

Źródło: http://www.minrol.gov.pl – Świeto-mleka-w-Kole

Zobacz również:

http://tvkonin.pl/index.php/wywiady/58-wywiady/14686-koo-wielkoplskie-qwito-mlekaq

http://tvkonin.pl/index.php/wywiady/58-wywiady/14685-koo-wielkoplskie-qwito-mlekaq

http://tvkonin.pl/index.php/wywiady/58-wywiady/14683-koo-wielkoplskie-qwito-mlekaq

http://www.tvkonin.pl/index.php/wywiady/58-wywiady/14665-koo-wielkopolskie-qwito-mlekaq

http://www.tvkonin.pl/index.php/kolo-aktualosci/14658-koo-qwito-mlekaq