Końcówka roku nie oznacza zatrzymania prac na rzecz rozwoju naszego regionu. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski reprezentując Samorząd Województwa spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim  z przedstawicielami samorządów i lokalnych społeczności naszego regionu w celu podpisania umów na dofinansowania pochodzące ze środków Unii Europejskiej.

Środki otrzymały między innymi:

  • Gmina Wieleń – wsparcie w wysokości 127 tys. zł na zagospodarowanie terenu przy przystani wodnej Łazienki w Wieleniu i zabezpieczenie mini Muzeum Pożarniczego przy OSP w Wieleniu. Umowa podpisana z burmistrz Wielenia Elżbietą Rybarczyk.
  • Gmina Grabów nad Prosną – wsparcie na przebudowę stref rekreacji w Książenicach i Kopciu na kwotę ponad 50 tys. zł. Umowa podpisana z burmistrzem Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilianem Ptak.
  • Gmina Żerków – wsparcie na budowę miasteczka rowerowego na terenie Parku Rekreacji i Sportu. Umowa na ponad 50 tys. zł podpisana z burmistrzem Michałem Surmą.
  • Babiak w powiecie kolskim – środki na przebudowę świetlicy wiejskiej na potrzeby wielofunkcyjnego centrum społecznego. Ponad 300 tys. zł na ten cel pozyskała Ochotnicza Straż Pożarna w Babiaku. Umowa podpisana z prezesem OSP Piotrem Błaszczykiem oraz skarbnikiem Andrzejem Dąbrowskim.
  • Gmina Koło – środki na przebudowę świetlicy wiejskiej w Dąbrowie 148 tys. zł. Umowa podpisana z wójtem gminy Koło Mariuszem Rybczyńskim.
  • Gmina Krzymów – wsparcie na utworzenie placu kulturalno-integracyjnego przy GOK-u. Środki to 148 tys. zł.
  • Gmina Kramsk w powiecie konińskim otrzymała 148 tys. zł na modernizację amfiteatru w Kramsku. Umowa podpisana z wójtem Kramska Andrzejem Nowakiem.
  • Stowarzyszenie Puszcza Notecka podpisała umowy na dwa projekty grantowe. Jeden dotyczący Turystycznej Krainy Puszczy Noteckiej, z kolei drugi Pięknej i Atrakcyjnej Puszczy Noteckiej. W sumie wsparcie wynosi ponad pół miliona złotych. Umowy podpisane z Prezesem Jackiem Kaczmarkiem i skarbnikiem Grzegorzem Kurkiem.
  • Gmina Pniewy otrzymała ponad 73 tys. zł na remont świetlicy wiejskiej w Psarskiem.

Warto, aby pamiętać, że wiele inwestycji w naszym regionie realizowanych jest przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Inwestycje te z całą pewnością przysłużą się mieszkańcom. Gratulacje dla beneficjentów!