WIĘCEJ ZDJĘĆ

W sobotę, 4 stycznia 2014 roku uczestniczyli w Spotkaniu Noworocznym, które jak co roku na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Wojewody Wielkopolskiego odbyło się w Auli Uniwersyteckiej UAM. Podczas uroczystej gali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył po raz ósmy Wielkopolską Nagrodę imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Laureatkami za 2013 rok zostały: Patrycja Malik, Katarzyna Białous i Agnieszka Labijak – założycielki Fundacji Dzieci Madagaskaru Ankizy Gasy, która powstała, aby nieść pomoc mieszkańcom tej afrykańskiej wyspy.

Natomiast 5 stycznia Poseł do PE Andrzej Grzyb, Członek Zarządu Woj. Wlkp. Krzysztof Grabowski oraz Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki uczestniczyli w spotkaniu noworocznym w Mąkoszycach zorganizowanych przez Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Koło Emerytów i Rencistów. Spotkanie noworoczne powiązane było ze świętowaniem powiększonego w ostatnim czasie majątku tamtejszego OSP o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Wszystkich zgromadzonych na kolejnym już spotkaniu noworocznym powitał włodarz wsi Jerzy Pilawski. Nie zawiedli również przedstawiciele władz samorządowych, którzy licznie przybyli w tym dniu do Mąkoszyc, aby wspólnie z organizatorami uczcić ten Nowy Rok, a przybyli m.in. wójt Gminy Kobyla Góra Eugeniusz Morta, przewodniczący rady gminy Zenon Lewek, komendant Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Mak, członek Zarządu Powiatu Mieczysław Matyszkiewicz oraz radni i wielu innych, których nie sposób wymienić. Przybył także ks. kanonik Mirosław Łaciński oraz obecny duszpasterz ks. Tomasz Szymkowiak.

Choć droga była trudna, to udało się i wielkim ubiegłorocznym wydarzeniem nie tylko dla tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ale i wszystkich mieszkańców Mąkoszyc, było otrzymanie nowego samochodu strażackiego, który znalazł już swoje miejsce w remizie.

6 stycznia 2014 roku m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Walkowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski,  udział w spotkaniu noworocznym samorządowców z terenu powiatu ostrowskiego. Gospodarzem tegorocznej uroczystości była Gmina i Miasto Raszków.
 
Zgodnie z tradycją spotkanie poprzedzone zostało Mszą św. w intencji mieszkańców Powiatu Ostrowskiego. Tym razem odprawiona została przez Proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie ks. kanonika Grzegorza Kamzola. Podczas Mszy św. przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Ostrowskiego złożyli w darze ołtarza ornat z podobizną błogosławionego Jana Pawła II. Oficjalna część spotkania odbyła się w nowo wybudowanej hali widowisko – sportowej przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie.

Źródło:

www.krzysztofgrabowski.eu – Noworoczne spotkanie Kaliszan

www.krzysztofgrabowski.eu – Wielkopolskie Spotkanie Noworoczne

www.krzysztofgrabowski.eu – Spotkanie noworoczne w Mąkoszycach

http://www.krzysztofgrabowski.eu – Spotkanie noworoczne powiatu ostrowskiego

 {flike}