„Społeczna gospodarka rynkowa w programie Polskiego Stronnictwa Ludowego” tematem Wielkopolskiej Konwencji PSL

„Społeczna gospodarka rynkowa w programie Polskiego Stronnictwa Ludowego” była przedmiotem sobotniej konwencji wielkopolskiego PSL. To właśnie 1 października 2011 r., przeszło trzy miesiące po Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej, a zarazem w siódmym z ośmiu tygodni kampanii wyborczej doszło do spotkania członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Instytucie Włókien Naturalnych i Zielarskich w Poznaniu.

Podczas Konwencji głos zabrali: Poseł do PE i Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Andrzej Grzyb, Minister w KPRM Eugeniusz Grzeszczak, Posłowie na Sejm: Stanisław Kalemba, Józef Racki, Piotra Walkowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, a także kandydat w okręgu nr 38 – Mateusz Drzymała.

 

Poseł Andrzej Grzyb witając zgromadzonych gości podkreślił, że jesteśmy w przedostatnim, jakże ważnym, tygodniu kampanii wyborczej. „Dlatego potrzeba nam jeszcze większej motywacji i zaangażowania, aby 9 października cieszyć się dobrym wynikiem wyborczym” – podkreślił. Kolejny mówca – Minister  w KPRM, a jednocześnie Szef Sztabu Wyborczego PSL  Eugeniusz Grzeszczak przedstawił przebieg kampanii wyborczej. Zaproponował, aby w  ostatnim tygodniu kampanii każdy z kandydatów odbył pięć spotkań w myśl zasady: 5 dni-lista nr 5. Zaakcentował także główne filary na których opiera się program Polskiego Stronnictwa Ludowego:  Bezpieczeństwo Społeczne, Bezpieczeństwo Żywnościowe, Bezpieczeństwo Gospodarcze, Bezpieczeństwo Środowiska i Bezpieczeństwo Państwa. „Potrzebne jest nam podejście społeczne. To właśnie PSL udowodniło nieraz, że Człowiek jest najważniejszy” – dodał.

Poseł na Sejm RP i kandydat w okręgu 38 Stanisław Kalemba przedstawił zgromadzonym osiągnięcia gospodarki i rolnictwa. Podkreślił ważną rolę społecznej gospodarki rynkowej. „Mamy piękny program, a ze wszystkich liderów partii politycznych w Polsce, to właśnie Prezes Waldemar Pawlak na gospodarce zna się najlepiej” – podsumował. Poseł na Sejm RP, lider listy z okręgu wyborczego nr 36 Józef Racki omówił przed zgromadzonym audytorium kwestie infrastrukturalne a także mieszkaniowe. „Polskie Stronnictwo Ludowe to najlepszy możliwy wybór”. Natomiast Poseł na Sejm  i wicelider w okręgu kalisko-leszczyńskim Piotr Walkowski przedstawił problematykę  społeczną jaka jest poruszana w programie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pomoc osobom poszukującym pracy, wsparcie dla polskich rodzin, szeroki dostęp do opieki medycznej, kwestie emerytur i świadczeń społecznych, edukacji i oświaty – to główne tezy jakie zakłada do realizacji PSL. „Przez minione 4 lata w kwestiach prorodzinnych i prospołecznych wykonywało swoją pracę najlepiej  jak potrafiło. Teraz również nie zawiedziemy” – dodał.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak mówił natomiast o pozycji samorządu. Zaznaczył: „Kultura wykonywania funkcji publicznej jest najważniejsza,  politycy PSL  są doskonale  przygotowani merytorycznie do pełnienia właśnie takich funkcji. Przecież co czwarty wójt czy burmistrz jest członkiem PSL. Także wielu starostów czy wicestarostów pochodzi z naszych szeregów”.  Podczas Konwencji wystąpił także potomek Michała Drzymały – Mateusz Drzymała. Jest on najmłodszym kandydatem w okręgu nr 38, dlatego zabrał głos w sprawach dla młodych ludzi najważniejszych: edukacja, praca, przyszłość.  Konwencję zamknęło podsumowanie Posła Andrzeja Grzyba: „W tych wyborach nie ma ciszy wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest przede wszystkim życzliwość”.  Dlatego Poseł podziękował zebranym za przybycie i zachęcił do dalszej wytężonej pracy w myśl hasła „Człowiek jest najważniejszy”.

 

MATERIAŁY PRASOWE I TELEWIZYJNE:

http://wprost.pl/ar/263964/PSL-razy-piec-tysiecy/

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/news/psl-piec-tysiecy-spotkan-z-wyborcami-w-piec-dni,1702462,7386

http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop/wideo/01102011-godz1830/5386883

GALERIA FOTOGRAFII:

 

Tekst: Kinga Kołodziejczak

Zdjęcia: Robert Pilarczyk