Samorządowcy z powiatu ostrzeszowskiego w Parlamencie Europejskim!

W dniach od 20 do 25 września do Belgii zawitali samorządowcy z gminy Czajków, Kraszewice oraz z gminy Grabów nad Prosną. W sobotę późnym popołudniem uczestnicy wyjazdu przyjechali do Hotelu Agenda Louise, aby z tego miejsca wyruszyć, zwiedzać stolicę Unii Europejskiej. Goście spacerowali po centrum miasta, mieli okazję zobaczyć między innymi Grand Place z XIV-wiecznym ratuszem miejskim w stylu gotyckim oraz XVI-wieczną rezydencją królów hiszpańskich Maison du Roi. [ZDJĘCIA]

Niedzielny poranek goście rozpoczęli mszą świętą w Notre Dame de la Chapelle. Następnie zabierając niezbędne w Belgii parasole, pojechali do Brugii która, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż pogoda nie dopisała to uczestnicy wycieczki byli pod wielkim wrażeniem tego uroczego miasteczka, a dzień zwieńczony został uroczystą kolacją z udziałem Posła Andrzeja Grzyba.

W poniedziałek asystenci i stażyści posła Andrzeja Grzyba pokazali uczestnikom wyjazdu Parlament Europejski oraz przedstawili jego historię. Poseł oprowadził swoich gości po Parlamencie, pokazał miejsce obrad, gdzie goście mogli zadać kilka pytań posłowi oraz pani Joannie Kubiak przedstawicielce województwa wielkopolskiego w Brukseli. Samorządowcy mieli okazję zobaczyć biuro Posła, a także zjeść obiad w Parlamentarnej Restauracji.

 

GALERIA FOTOGRAFII:


 

Pozostałe zdjęcia dostępne są —> TUTAJ

Oprac. Anna Grzebielucha