Organizatorzy zaprosili wielu znamienitych gości. Przybyli członkowie parlamentu, przedstawiciele świata medycyny, samorządów, rektorzy wyższych uczelni, pacjenci i oczywiście osoby związane ze szpitalem. Obecny był również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który podziękował wszystkim byłym i obecnym pracownikom szpitala za codzienną, trudną pracę.

– Dzisiaj medycyna dokonuje cudów, dzięki umiejętnościom specjalistów oraz nowoczesnym technologiom. Jednak na najwyższy szacunek zasługuje fakt, że w swojej pracy patrzycie Państwo na pacjenta, jak na człowieka i leczycie go kompleksowo dając wsparcie duchowe, macie otwarte serca i empatię – powiedział m. in. wicewojewoda.

Jubileusz był doskonałą okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych pracowników Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Otrzymali oni z rąk wicewojewody Przemysława Paci: Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz „Medale za Długoletnią Służbę”. W czasie gali wręczono również okolicznościowe dyplomy oraz statuetki WCO.

Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie powstało w 1953 roku. Przez ten czas zyskało renomę i uważane jest za jeden z najlepszych ośrodków onkologicznych w Polsce. W WCO pracują wybitni specjaliści często są wykładowcami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem. Na przykład od lipca br. posiada nóż cybernetyczny, najnowsze osiągnięcie techniki na świecie.

Źródło: www.pacia.com

{flike}