Wczoraj odbyła się uroczysta gala na której policjantów uhonorowano tym wyjątkowym wyróżnieniem. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odegrania hymnu państwowego.

W tym roku kapituła wyróżniła 72 funkcjonariuszy, którzy na co dzień służą w województwie wielkopolskim. Siedmiu z nich zostało laureatami „Kryształowej Gwiazdy ze Wstęgą”. To najwyższe odznaczenie przyznane jest policjantom, którzy kolejny raz ocalili komuś życie i zdrowie.

W mijającym roku policjanci ratowali ludzi, którym groziło utonięcie, reanimowali ofiary wypadków, a nawet osoby, które próbowały targnąć się na swoje życie. Często pomagali, gdy nie byli na służbie, co świadczy o tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Życzenia funkcjonariuszom złożyli komendant wojewódzki inspektor Rafał Batkowski i przewodniczący związku zawodowego policjantów podinsp. Andrzej Szary oraz przedstawiciele innych służ mundurowych. Do życzeń dołączył się wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

– Jestem dumny, że mam zaszczyt uczestniczyć w tej wyjątkowej uroczystości i jako Wielkopolanin złożyć Państwu serdeczne życzenia i podziękowania. (…) Jesteście Państwo dobrymi duszami, które narażając własne życie i zdrowie ratują innych. – powiedział m. in. wicewojewoda.

Każdy wyróżniony policjant otrzymał również od wicewojewody okolicznościowy list gratulacyjny.

W tym roku uroczystość odbyła się po raz dziewiąty. ”Kryształową Gwiazdę” otrzymują policjanci, którzy poza wyjątkową odwagą i poświęceniem cieszą się nieskazitelną opinią i szacunkiem. Odznaka ma symbolizować szlachetność działań stróżów prawa, a jednocześnie przypominać, jak kruche jest ludzkie życie.

Źródło: http://www.pacia.com.pl

{flike}