Przekazanie sprzętu do zabezpieczeń miejsc wypadków drogowych dla jednostek z terenu powiatów jarocińskiego i krotoszyńskiego

W sobotę 8 marca 2014 roku uczestniczyłem w uroczystym przekazaniu sprzętu dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatów jarocińskiego i krotoszyńskiego. Strażacy otrzymali od Wielkopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu sprzęt dla zabezpieczania miejsca wypadku drogowego.

W uroczystości w Jarocinie uczestniczyli burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski, wójt Jaraczewa Dariusz Strugała, wójt Kotlina Mirosław Paterczyk,  dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie st. bryg. mgr. inż. Kazimierz Cieślak oraz przedstawiciele zarządu gminnego OSP z Jarocina, Żerkowa, Jarczewa oraz Kotlina i przedstawiciele zarządu powiatowego OSP w Jarocinie.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu od 2 lat z wypracowanych środków własnych zakupuję dla strażaków sprzęt dla zabezpieczania miejsca wypadku drogowego w postaci znaków informujących, świateł ostrzegawczych power flar których światło jest widoczne z 2 kilometrów oraz pachołków drogowych . W sumie zestway takie trafiły już do 50 jednostek ochotniczych straży pożarnych z części byłego województwa kaliskiego (powiat jarociński, pleszewski, ostrowski, krotoszyński, kaliski, kępiński, ostrzeszowski).

Sprzęt trafił do jednostek OSP z:

Gminy Żerków – OSP KSRG Żerków

Gminy Jarocin – OSP KSRG Cielcza

Gminy Jaraczewo – OSP Nosków

Gminy Kotlin – OSP Twardów.

Źródło i galeria fotografii: http://www.krzysztofgrabowski.eu