Przedświąteczna wizyta u dzieci w szpitalu

Tradycyjnie przed Wielkanocą małych pacjentów przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu odwiedziła Drużyna Szpiku. Wczoraj późnym popołudniem główny hol szpitala wypełnił się wolontariuszami. Wśród nich byli: Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny, raperzy Mezo i Liber, piosenkarka Kasia Wilk, piłkarz Piotr Reiss i oczywiście wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Większość miała na sobie znak rozpoznawczy – czerwone koszuli. Na gości czekał szef Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej profesor Jacek Wachowiak, który zaprowadził ich do swoich podopiecznych.

Jeśli mali pacjenci chociaż na chwilę zapomną gdzie są i zaczną się uśmiechać, to dla nas jest największa nagroda. Cieszę się, że jesteśmy razem i mogliśmy zrobić coś dobrego dla najmłodszych – powiedział wicewojewoda.

 

Pacjenci otrzymali w prezencie płyty z autografami artystów, koszulki, książki i oczywiście słodycze. Było wesoło i głośno.

W klinice na trzech oddziałach leczy się blisko pięćdziesięciu małych pacjentów z całej Wielkopolski. Niejednokrotnie spędzają tutaj wiele tygodni a nawet miesięcy. Przy łóżkach są rodzice i opiekunowie. Szpital z inicjatywy profesora Wachowiak prowadzi projekt „W szpitalu chcę być z Mamą”, którego celem jest pomoc rodzicom, by mogli w godziwych warunkach przebywać ze swoimi pociechami.

Źródło i galeria fotografii: www.pacia.com.pl