Prezent od Wicewojewody

– Nie mogę w to uwierzyć, to dla mnie wyjątkowy dzień, spełniło się moje marzenie – powiedział 21-letni Paweł, gdy pierwszy raz usiadł za kierownicą elektrycznego skutera. Paweł na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Nie chodzi od urodzenia. Mieszka w Golinie Wielkiej. Zawsze potrzebuje opiekuna, elektryczny skuter znacznie ułatwi mu życie. Elektryczny skuter, ozdobiony czerwoną kokardą, sprezentował chłopcu Przemysław Pacia, kandydat na posła z okręgu kalisko – leszczyńskiego i wicewojewoda wielkopolski, podczas sobotniego, rodzinnego festynu w Bojanowie. W uroczystym przekazaniu skutera Pawłowi towarzyszyła mama Renata i  znajomi ze stowarzyszenia ,,Razem Raźniej w Bojanowie”.

Wicewojewoda najpierw zaprezentował chłopcu, jak obsługiwać pojazd, a następnie Paweł zrobił pierwszą rundkę po placu przed amfiteatrem.

–  Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę sprawić trochę radości. Mam nadzieję, Pawłowi skuter będzie długo służył – powiedział ofiarodawca.

Przemysław Pacia na festynie nie tylko bawił się z dziećmi, ale też rozmawiał z mieszkańcami Bojanowa i okolicznych miejscowości. Sporą atrakcją dla dzieci było strzelanie na bramkę, której bronił wicewojewoda. Kto strzelił, mógł przejechać się legendarnym, żółtym volkswagenem ,,Garbusem’’ albo zrobić sobie zdjęcie przy zabytkowym aucie. ,,Garbus’’ jeździ po Wielkopolsce ozdobiony plakatami z wizerunkiem kandydata na posła.

Festyn zakończył się koncertem grupy Belfast, który wykonuje przeboje słynnego zespołu Boney M.

GALERIA FOTOGRAFII: