Poznań: debata o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020

„Programowanie zadań na wieloletnią perspektywę finansową w latach 2014-2020” to tytuł debaty, która odbyła się w sobotę 6 kwietnia w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. W debacie udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wielkopolscy parlamentarzyści oraz samorządowcy. [ZDJĘCIA]

Warto podkreślić, że jest to kolejne spotkanie dotyczące nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020 zorganizowane w ostatnim czasie przez Wielkopolskich Ludowców [patrz–> Oborniki: konferencja prasowa o pieniądzach z europejskiego budżetu dla Wielkopolski]


Podczas debaty prelekcję wygłosili:

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych dr hab Jacek Guliński: „Badania-rozwój-innowacje w Polsce. Stan obecny i perspektywa 2014-2020”,

Dyrektor Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich Pan Dariusz Kapusta: „Założeniach dla programowania perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020”

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofia Szalczyk: „Stan prac nad założeniami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz Dyrektor Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Pan Radosław Krawczykowski: „Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013. Działania, wykorzystanie alokacji, liczba podpisanych umów”.

Udział w debacie wzięli: Prezes ZW PSL w Wielkopolsce, Poseł do PE Andrzej Grzyb, Senator RP Andżelika Możdżanowska, Poseł na Sejm RP Jóef Racki, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Wiceprezes ZW PSL, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, członkowie Prezydium i Zarządu Wojewódzkiego PSL w Wielkopolsce, starostowie, burmistrzowie, wójtowie.

Debata połączona była z ogłoszeniem wyników rankingu organizacji powiatowych PSL w Województwie Wielkopolskim za rok 2012. Zwycięzcą rankingu został Powiat Kaliski. Puchar z rąk Senator Andżeliki Możdżanowskiej odebrał Prezes Powiatowy PSL w Kaliszu Kol. Krzysztof Nosal.

 

Autor: Kinga Kołodziejczak