POSEŁ KALEMBA NA SPOTKANIU Z KANDYDATEM PSL NA PREZYDENTA RP ADAMEM JARUBASEM 

 

W dniu 13 marca 2015 roku Poseł Stanisław Kalemba uczestniczył w przedwyborczym spotkaniu kandydata z ramienia PSL na stanowisko Prezydenta RP Adama Jarubasa, którego miasto Piła, Czarnków i liczny elektorat z terenu Północnej Wielkopolski przywitali godnie i serdecznie.

Poseł swoją obecnością wśród wielu znamienitych gości stanowiących czołówkę liderów ludowców z Wielkopolski dał wyraz poparcia dla tej kandydatury. W swojej wypowiedzi stwierdził, że ten kandydat „z ludu” i Polski samorządowej, ukształtowany na ziemi świętokrzyskiej, funkcjonujący w polityce jako marszałek województwa i wiceprezes PSL oraz lider młodego pokolenia – jest godny tego najwyższego stanowiska w naszym państwie. Zdaniem Posła Stanisława Kalemby nie trzeba być człowiekiem z elit i dużego miasta, żeby funkcję tę sprawować. Adam Jarubas bowiem to osoba głosząca proste prawdy bliskie nie tylko ruchowi ludowemu, która jest w stanie ponad podziałami partyjnymi i mimo różnych ocen przeszłości i przyszłości spełnić oczekiwania Polaków i dać nowy impuls zmierzający do zgody narodowej oraz utrwalania demokracji w naszym kraju.

Korzystając ze sposobności Poseł Stanisław Kalemba wziął także udział w zorganizowanej w Pile konferencji prasowej, na której miał okazję w lokalnych mediach wyrazić swoje poparcie dla kandydata ludowców. Zaznaczył przy tym, że był od samego początku przekonany, że PSL powinien wystawić własnego kandydata. Adam Jarubas jest jego zdaniem z tego środowiska osobą najbardziej predystynowaną do sprawowania tej funkcji. Wskazuje na to jego życiowa droga, poglądy, znajomość także Polski lokalnej oraz program bliski wszystkim Polakom. 

źródło: http://www.stanislawkalemba.pl/index.php?akcja=aktualnosci_id337