W I kategorii „gospodarstwa agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym”, wyróżnienie przyznano Pani Małgorzacie Fajkowskiej za obiekt Agroturystyka „Pod Lipami”, położony w Gminie Zagórów, Powiat Słupecki.  III miejsce przyznano Państwu Annie i Jakubowi Wojtaszkom za obiekt Ranczo w Dolinie, położony w Gminie Białośliwie, Powiat Pilski. II miejsce przyznano Pani Elżbiecie Reitzig za obiekt Dworek nad Drawą, położony w Gminie Krzyż Wielkopolski, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki. Laureatem I miejsca został Pan Paweł Walczak za obiekt Letnisko nad jeziorem, położony w Gminie Skulsk, powiat Koniński.

W II kategorii „obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim” wyróżnienie przyznano Panu Antoniemu Neczyńskiemu za obiekt Wiatrak Koźlak w Brennie, położony w Gminie Wijewo, Powiat Leszczyński. III miejsce przyznano Pani Darii Głowackiej-Jankowiak za obiekt Bagatelka – Centrum Rekreacyjno – Hotelowe, położony w Gminie Miłosław, Powiat Wrzesiński. II miejsce przyznano Państwu Katarzynie 
i Michałowi Jarczyńskim za obiekt Rezydencja nad Jeziorem, położony w Gminie Krzyż Wielkopolski, Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki . Laureatem I miejsca został Caritas Diecezji Kaliskiej za obiekt Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Pascha”, położony w Gminie Mikstat, Powiat Ostrzeszowski.

W III kategorii „obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnymrekreacyjnym, itp. wykorzystującym tradycyjne walory wsi”, wyróżnienie otrzymali Państwo Katarzyna i Wojciech Rybarczyk  za obiekt Meta na Drawie, położony w Gminie Krzyż wielkopolski , Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki. III miejsce przyznano Państwu Martynie Zając – Andrzejwskiej i Robertowi Andrzejewskiemu za obiekt Wigwam Russocice , położony w Gminie Władysławów, Powiat Turecki. Laureatem II miejsca została Gmina Krobia za obiekt „Biskupiański Gościniec”, położony 
w Gminie Krobia, Powiat Gostyński. I miejsce przyznano Panu Zbigniewowi Sudnikowi za obiekt Marina Pod Czarnym Bocianem, położony w Gminie Nowe Miasto Nad Wartą , Powiat Średzki.

Ponadto w tegorocznej edycji przyznano nagrodę specjalną Stowarzyszeniu Rozwoju turystyki BUKÓWKA za projekt „Z kwiatka na kwiatek” z Gminy Wieleń oraz wyróżnienie specjalne za ocalenie dziedzictwa kulturowego i przywrócenie świetności wiejskim siedzibom ziemiaństwa zamieszkującego Wielkopolskę dla Pani Anny Frankiewicz – Krzyżaniak właścicielki obiektu Pałac Trzebosz położonego w Gmina Bojanowo, Powiat Rawicki.

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz zostały im przyznane nagrody finansowe.

Źródło: http://www.krzysztofgrabowski.eu

{flike}