Po spotkaniu z członkami i sympatykami PSL w Lesznie

W dniu 31.01.2013r. z inicjatywy Zarządu Powiatowego PSL w Lesznie odbyły się spotkania członków oraz sympatyków Polskiego Stronnictwa  Ludowego z zaproszonymi gośćmi. W trzech gminach powiatu leszczyńskiego – Wijewie, Włoszakowicach oraz Osiecznej – sale zapełniły się mieszkańcami.

Na zaproszenie Prezesa powiatowego PSL w Lesznie, Jana Szkudlarczyka oraz Prezesów gminnych Mieczysława Drożdżyńskiego, Haliny Florek oraz Piotra Kośmidra, na spotkania przybyli: Józef Racki-Poseł na Sejm RP, Przemysław Pacia-Wicewojewoda Wielkopolski, Krzysztof Grabowski-Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Marek Beer-Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jarosław Wawrzyniak-Wicestarosta Leszczyński, Janusz Perski-Kierownik ARiMR w Lesznie, Stanisław Wojciak-Zastępca dyrektora WORD w Lesznie. Posła do PE Andrzeja Grzyba reprezentowała jego asystentka.

Rozmowy powyższych gości z mieszkańcami dotyczyły m.in. infrastruktury drogowej, wybranych problemów w rolnictwie, mankamentów w służbie zdrowia, bieżącej sytuacji w powiecie i poszczególnych gminach, strajków na kolei. Nie zabrakło komentarza na temat sytuacji w  Polskim Stronnictwie Ludowym. Mieszkańcy przyszli z wieloma problemami. Począwszy od złego stanu dróg, który odczuwają mieszkańcy gminy Wijewo, przez kłopoty z opieką medyczną w weekendy, którą sygnalizowali mieszkańcy gminy Włoszakowice, aż po nękające rolników gminy Osieczna bobry. Dyskutowanych tematów było oczywiście znacznie więcej.

Prezes Szkudlarczyk przekazał wszystkim również informację o  zaplanowanym na 18 maja tego roku Wojewódzkim Święcie Ludowym, które ma odbyć się w Lesznie.