Paulina Pietrowiak

Studentka stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W maju 2012 odbywała staż w biurze poselskim w Brukseli. 


Staż w biurze Pana Posła był dla mnie okresem bardzo interesującym i wartościowym. Sytuacja była cały czas „dynamiczna”, dlatego wyzwań było sporo i dzięki temu nie mogłam narzekać na nudę czy rutynę. Podczas mojego pobytu w Brukseli, ale i również Strasburgu, miałam okazję naprawdę wiele się nauczyć nie tylko na temat funkcjonowania Parlamentu, ale również pogłębić i poszerzyć wiedzę przydatną pod kątem moich studiów. Do moich obowiązków należało przede wszystkim organizowanie kilkudniowych wyjazdów studyjnych z Polski do Belgii, zarządzanie pocztą mailową, układanie brukselskiego kalendarza Posła, udział w posiedzeniach komisji, grupy, delegacji, konferencjach naukowych w Brukseli i w Strasburgu, dokonywanie transkrypcji wypowiedzi Posła oraz pisanie artykułów. W czasie tych aktywności spotykałam wielu ciekawych ludzi – w tym polityków z pierwszych stron europejskich gazet. Muszę w tym miejscu szczególnie podkreślić życzliwość Pana Posła, który wręcz skłania stażystów do tego by w jak największym stopniu korzystali z możliwości takich spotkań. 

Nie mogę nie wspomnieć o świetnym zespole, z którym miałam przyjemność pracować w  biurze Pana Posła, czyli asystentami Łukaszem i Borysem, oraz Gabrielą – również stażystką, a także Kingą – asystentką krajową Posła. Dziękuję Wam bardzo serdecznie za ten świetny czas!