Otwarcie biblioteki w Kościanie po generalnym remoncie

 Ponad 70 tysięcy książek rocznie wypożyczają mieszkańcy Kościana z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie placówki po przebudowie. Gościem uroczystości była wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

 Wicewojewoda Dorota Kinal przekazała w prezencie książki przeznaczone dla najmłodszych jak i trochę starszych czytelników.

– Cieszę się, że możemy się dzisiaj tutaj spotkać w tej świątyni książki. Życzę czytelnikom, żeby przychodząc do biblioteki odkrywali książki, których istnienia się nie spodziewali, a które jak się okazuje są niezwykle ważne.  A jak mawiała Wiesława Szymborska czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – powiedziała m.in. wicewojewoda.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego zyskała nowe oblicze. Została gruntowanie wyremontowana i przystosowana do najnowocześniejszych standardów dotyczących przechowywania książek. Wyposażona w stanowiska internetowe oraz przyjazne w przeglądaniu katalogi. Została też przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Inwestycja warta ponad 2 miliony złotych była możliwa dzięki środkom w ramach Rządowego Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”. Pozostają część dołożyły władze samorządowe.

Biblioteka działa od 1945 roku, a nazwę MBP przyjęła 40 lat temu. Z tej świątyni książek korzysta regularnie ponad cztery tysiące czytelników. W ubiegłym roku wypożyczyli 72 tysiące książek.