Opolskie, Dolnośląskie i Lubuskie w Brukseli

W dniach 15-17 września na zaproszenia Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba, Brukselę odwiedziły delegacje z trzech województw: Opolskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego. Goście do Brukseli dotarli około godziny 15, po zameldowaniu się w Hotelu, wyruszyli zwiedzać miasto, pogoda i humory dopisywały.. Po całym dniu wrażeń wrócili do Hotelu, gdzie przyszedł czas na sen.

W słoneczną niedzielę zaraz po mszy świętej, uczestnicy wycieczki wyruszyli zwiedzać Brugię, jedno z najpiękniejszych miast w Belgii. Grupa miała okazję zwiedzić malowniczą starówkę, średniowieczne i renesansowe uliczki oraz liczne kanały. Następnie goście udali się do Ostendy, leżącej nad Morzem Północnym. Pod koniec dnia uczestnicy spotkali się z Posłem, przy uroczystej kolacji w restauracji Colmar, gdzie mieli okazję podyskutować.

Ostatni dzień pobytu w Belgii poświęcony był na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Poseł oprowadził gości po Parlamencie, wspólnie ze swoimi asystentami i stażystami. W ramach wizyty zorganizowanej przez Andrzeja Grzyba uczestnicy mieli możliwość poznać działalność tej instytucji od wewnątrz. Goście spotkali się również, z eurodeputowanym Czesławem Siekierskim. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie gości z przedstawicielami biur informacyjnych województw opolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.

Pod koniec wizyty Poseł zaprowadził uczestników do swojego biura, gdzie podarował wszystkim uczestnikom upominki promujące Europejską Partię Ludową oraz zaprosił na obiad do restauracji w PE, po którym goście musieli pożegnać się z Brukselą.

 

GALERIA FOTOGRAFII:


 

Oprac. Anna Grzebielucha