Najlepsi z najlepszych

130 laureatów konkursów, uczniów szkół podstawowych zostało zaproszonych do auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia i. M. Karłowicza na uroczystą galę. Laureaci przyjęli nagrody i gratulacje z rąk wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci i wielkopolskiej kurator oświaty Elżbiety Walkowiak.


Wicewojewoda gratulując sukcesów, życzył, żeby pasja poszerzania wiedzy, naturalna ciekawość świata nigdy ich nie opuszczała. Podziękował też rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom za codzienny trud w kształtowanie młodych charakterów i osobowości.

Uczniowie szkół podstawowych mogli wykazać się wiedzą w trzech konkursach: matematycznym, humanistycznym i przyrodniczym. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 35 tysięcy uczniów, reprezentujących 919 szkół podstawowych z całego województwa.

Tradycyjnie najwięcej młodych ludzi wystartowało w etapie szkolnym, do finału wojewódzkiego dotarło 351 najlepszych. Laureatami zostało 130. Na uwagę zasługuje fakt, że najwięcej laureatów – 69 wyłonił wojewódzki konkurs matematyczny, humanistów było 31, a specjalistów z przyrody 30. dodatkowo każdy z nich może wybrać sobie dowolne gimnazjum w kraju i zostanie przyjęty.

Uroczystą galę uświetnił koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej Marii Zdziebkowskiej, Marii Banaszak i Roberta Łaganiuka.

Źródło: www.pacia.com.pl