Nagroda Inicjatywy 2012 dla majora

Wolontariusz i pasjonat militariów – major Tomasz Ogrodniczuk odebrał wczoraj w imieniu Muzeum Broni Pancernej statuetkę Inicjatywy 2012 w kategorii: „Pasja”. Honorowa nagroda została przyznana poznańskiemu muzeum przez władze Fundacji „Serce dla Poznania”, której prezesem jest Przemysław Pacia.

W wypełnionej do ostatniego miejsca Auli Uniwersyteckiej odbyła się Gala Inicjatywy 2012 połączona z koncertem charytatywnym na rzecz Hospicjum Palium. Uroczystość rozpoczął zespół Lavita Quartet, który brawurowo zagrał tango a Julia Michalak i Paweł Tomkowiak je zatańczyli.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie kustoszowi Muzeum Broni Pancernej, które działa w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego statuetki przedstawiającej dwa koziołki na polanie. To dzieło Anny Słonki – Moskwa, prezesa Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Rzeźba została wykonana z brązu oraz skamieniałego drewna. Koziołki to jeden z symboli stolicy Wielkopolski.

– Fundacja przyznała tytuł muzeum, a w zasadzie pasjonatom, którzy je tworzą. Poświęcają swój czas i środki na odnawianie zabytkowego sprzętu wojskowego, który po gruntownej renowacji trafia do poznańskiego muzeum i za każdym razem wzbudza wielkie zainteresowanie zwiedzających. – powiedział Przemysław Pacia, prezes Zarządu Fundacji „Serca dla Poznania”.

Inicjatywy to nowa nagroda, której celem jest promowanie osób i instytucji mających pomysł, chęci i robiących coś naprawdę dobrego, ale niekoniecznie powszechnie znanego.

– W przyszłym roku zamierzamy uhonorować osoby i instytucje w kategoriach: działań kulturalnych, społecznych, medycyny i gospodarki. Chciałbym, żeby Inicjatywy były nową formą nagradzania bezinteresownej pracy ludzi, którzy szczególnie zasługują na szacunek i uznanie – poinformował Przemysław Pacia, pomysłodawca i prezes Fundacji.

Dochód z biletów – cegiełek Fundacja przekaże poznańskiemu Hospicjum Palium. Przemysław Pacia wręczył szefowi placówki – profesorowi Jackowi Łuczakowi – symboliczny czek na kwotę 17 tysięcy złotych. Tyle do tej pory udało się zebrać ze sprzedaży biletów – cegiełek. Profesor wraz z Barbarą Grochal, koordynatorką wolontariuszy podarowali prezesowi Fundacji wieli tort w kształcie serca z czekoladowym napisem: „Dziękujemy. Wolontariusze Hospicjum Palium” Ale to nie koniec pomocy dla hospicjum.

Podczas gali w hallu zostały ustawione skarbonki do których można było wrzucać pieniądze. Po oficjalnej części na scenie pojawiała się gwiazda wieczoru zespół AudioFeels. Artyści zaśpiewali znane, światowe utwory na czele z „Otherside” Red Hot Chili Peppers oraz kilka własnych kompozycji. Podziękowali też wolontariuszom i władzom Fundacji. Publiczność zgotowała AudioFeels owacje na stojąco. Na koniec wszyscy goście otrzymali na drogę po świątecznym pierniku.

Fot. Robert Woźniak

Źródło: www.pacia.com.pl