Medal dla wyjątkowego gospodarza

Pamiątkowym medalem „Ad perpetuam rei memoriam” wyróżniony został Jan Jerzyniak, nestor wielkopolskich rolników. Wyróżnienie wręczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.


Rodzina, przyjaciele, koledzy z pracy, współpracownicy i wielu innych gości przybyło na spotkanie. Uroczystość została połączona z jubileuszem 90-tych urodzin Jana Jerzyniaka. Były życzenia, gratulacje, bukiety kwiatów.

Jubilat jest Wielkopolaninem. Przez całe życie zawodowe związany był z sektorem rolniczym. Przez ponad 32 lata kierował gospodarstwami rolnymi m.in. w Bytyniu i Czempiniu. Gospodarstwa były wzorcowo prowadzone i osiągały bardzo dobre wyniki ekonomiczne. Przez lata kariery zawodowej był jednym z najbardziej cenionych specjalistów w polskim rolnictwie. Wielokrotnie odznaczany i nagradzany, prowadził też działalność społeczną i szkoleniową, kontynuując tradycję wielkopolskiej pracy u podstaw.

„Ad perpetuam rei memoriam – Na wieczną rzeczy pamiątkę” przyznawany jest przez wojewodę wielkopolskiego zasłużonym Wielkopolanom. Medal jest formą uznania dla postawy, wiedzy, talentu, niezłomności charakteru oraz poświęcenia, okazywanych przez lata pracy dla wspólnego dobra.

Uroczystość została przygotowana przez Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jubilat jest absolwentem uczelni.

Źródło, galeria fotografii: www.pacia.com.pl