Małżeństwo służy długiemu życiu

Cieszy się życiem, zawsze optymistycznie patrzy w przyszłość, nadal udziela się społecznie i nie brakuje mu energii. Emerytowany nauczyciel Józef Bogucki obchodzi 102 urodziny. Życzenia złożył Jubilatowi wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Był wielki tort, a także występ artystyczny w wykonaniu dzieci z zespołu Chludowianie. Na uroczystość przybyli członkowie rodziny, znajomi, związkowcy z Solidarności i byli uczniowie. Jubilatowi towarzyszyła małżonka Jadwiga. Józef Bogucki przez lata uczył w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu. Cieszył się wśród młodzieży wielkim szacunkiem.

W 1980 roku zakładał Solidarność pracowników oświaty. Dziś jest członkiem Koła Emerytowanych Pracowników Oświaty i regularnie uczestniczy  w zebraniach. To właśnie związkowcy przygotowali Jubilatowi wyjątkową uroczystość.

Urodził się w 1911 roku w Wągrowcu, w czasach, gdy Polska była pod zaborami. W 1939 roku brał udział kampanii wrześniowej, walczył w 65 Pułku Piechoty w Grudziądzu, resztę wojny spędził w obozie. Trzy lata po wojnie ożenił się i z żoną zamieszkali w  Poznaniu. Stanowią przykład udanego, zgodnego małżeństwa. Oboje cechuje radość życia i pogoda ducha. Za kilka dni będą obchodzić 65. lecie pożycia małżeńskiego. Są rodzicami pięciorga dzieci, mają siedmioro wnucząt i dwoje prawnucząt.

GALERIA FOTOGRAFII:

Źródło: http://www.pacia.com.pl