KWIATY DLA PAŃ OD SOŁTYSA

Michał Wojciechowski, sołtys wsi Budy Liskowskie w powiecie kaliskim zrobił niezwykły prezent mieszkankom swojej miejscowości. Z okazji Dnia Kobiet każdej z pań wręczył pięknego tulipana.  Kwiat od sołtysa w dniu 8 marca to w Budach Liskowskich już tradycja.

Budy  Liskowskie to niewielka wieś licząca kilkadziesiąt domostw. W tym momencie mieszka tam ponad 50 kobiet. O każdej z nich pamięta Michał Wojciechowski sołtys wsi i prezes Forum Młodych Ludowców powiatu kaliskiego.

–  W Dniu Kobiet odwiedzam osobiście z życzeniami każdy z domów. W  tym roku wręczyłem w sumie ok. 100 tulipanów – mówi Michał Wojciechowski, sołtys Bud Liskowskich.  –  Zawsze staram się podkreślić że Sołtys sam bez pomocy Pań nie jest w stanie nic zorganizować w Sołectwie a dla mnie w tym święcie ważne jest by podkreślić rolę kobiety – „Matki Polki”, która wychowuje, czuwa i troszczy się domowe ognisko.

Domostwa, z kwiatami w dniu 8 marca, Michał Wojciechowski odwiedza już od 8 lat. Paniom  pamięć sołtysa o nich i ich święcie przypadła do gustu. Dowód? Michał Wojciechowski na ostatnim wiejskim zebraniu  został ponownie wybrany na sołtysa Bud Liskowskich i funkcję będzie pełnić przez kolejne 4 lata.