Konferencja prasowa podsumowująca wielkopolską kampanię wyborczą kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego

Konferencja prasowa mająca na celu podsumowanie kampanii wyborczej prowadzonej przez kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego na terenie całej Wielkopolski odbyła się 7 października 2011 r. o godzinie 14:00 w siedzibie Zarządu Wojewódzki PSL w Poznaniu przy ul. Grottgera. Wzięli w niej udział: Prezes ZW PSL Województwa Wielkopolskiego, a zarazem Poseł do PE Andrzej Grzyb, lider listy w okręgu nr 38 Stanisław Kalemba, lider listy w okręgu nr 36 Józef Racki, a także kandydaci: Mirosława Katarzyna Kaźmierczak (okręg nr 37), Józef Kwaśniewicz (okręg nr 38) oraz Marek Baumgart (okręg nr 39).

„Odbyliśmy w przeciągu ostatnich dni kampanii kilkadziesiąt spotkań z wyborcami. Były to spotkania zarówno kameralne jak i organizowane na większą skalę” – rozpoczął Prezes Andrzej Grzyb. Kandydatka Mirosława Kaźmierczak swoją kampanię skoncentrowała na ciągłej aktywności społecznej w okręgu konińsko-gnieźnieńskim, z którego startuje. Poseł Stanisław Kalemba przypomniał natomiast o wielu spotkaniach i konferencjach, które odbyły się na terenie powiatu pilskiego. Już początek kampanii wyborczej odbił się szerokim echem – pilska prasa pisała o nim „najprzyjemniejsze otwarcie kampanii” – podkreślił. Na terenie okręgu kalisko-leszczyńskiego kampania przebiegała pod kątem debat w regionalnych rozgłośniach radiowych i telewizyjnych, a także spotkań z młodzieżą. Pojawiły się wtedy pytania dotyczące zarówno spraw ogólnopolskich jak i tych właściwych dla regionu: GMO, KRUS, kolej dużych prędkości, dostęp do opieki lekarskiej, problem melioracji i retencji, szkolnictwo i edukacja, fundusze społeczne.Kandydat w okręgu nr 39 (poznański) Marek Baumgart zachęcał  natomiast wszystkich do udziału w wyborach 9 października. „Wierzę w mądrość ludzi przy urnach wyborczych”- dodał.

Na koniec konferencji dziennikarze zapytali o to, jaki wynik w skali kraju będzie możliwy dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Prezes Andrzej Grzyb, wierząc w pozytywne odebranie działalności partii podczas kampanii ufa, iż uda się podwoić wynik z ostatnich wyborów parlamentarnych. Poseł Stanisław Kalemba prosił, aby z większym dystansem patrzeć na sondaże, ponieważ PSL jest w nich nieoszacowany. „Nasi wyborcy na pewno nas nie zawiodą” – podsumował.

 

Tekst: Kinga Kołodziejczak