Karol Lewandowski

Student 3 roku Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.  W czerwcu i lipcu 2012 roku odbywałem staż w biurze Posła do PE Andrzeja Grzyba.


 

 

Staż w biurze Pana Posła był jednym z ciekawszych okresów w moim życiu. Niespełna 2 miesiące minęły niezwykle szybko i intensywnie. Praca w Parlamencie Europejskim ani na moment nie pozwala popaść w rutynę. Natłok eventów, wystaw czy konferencji naukowych odbywających się w gmachu PE jest przeogromny, niemal każdego dnia można uczestniczyć w     jakimś ciekawym przedsięwzięciu. Będąc w Brukseli żyje się ze świadomością, że jest się w prawdziwym centrum Europy i to tutaj podejmowane są najważniejsze decyzje. W czasie mojego stażu odbywały się m.in. kluczowe debaty i głosowania w sprawie ACTA, relacjonowane przez media w całej Europie. Do moich obowiązków jako stażysty należała przede wszystkim bieżąca obsługa biura Posła, jak np. organizowanie kalendarza, podróży czy zarządzanie pocztą mailową. Ciekawym doświadczeniem było również organizowanie wyjazdów studyjnych odwiedzających Brukselę. 
Na osobny akapit zasługuje sama Bruksela. Miasto w którym można poznać mnóstwo ciekawych ludzi i odwiedzić wiele fantastycznych miejsc. Czwartkowe wieczory na Place du Luxembourg czy oglądanie meczów Euro 2012 w międzynarodowym towarzystwie były niezapomnianym przeżyciem.
Szczególne podziękowania dla Pana Posła Andrzeja Grzyba za możliwość odbycia stażu. Nie sposób nie wspomnieć  również o naszym biurowym zespole, który tworzyliśmy przez te dwa miesiące. Podziękowania dla  Borysa i Łukasza- asystentów posła, świetnie zarządzających biurem i potrafiących sprawić, że każdy stażysta bardzo szybko odnajdzie się w brukselskiej rzeczywistości, jak również dla innych stażystów z tego okresu- Gabrieli, Moniki oraz Rafała.