Kandydaci do Sejmu i Senatu spotkali się w Lesznie

Na konferencji prasowej w Lesznie spotkali się z mediami kandydaci okręgu 36 w jesiennych wyborach parlamentarnych – wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, poseł Józef Racki, wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz były starosta rawicki Zdzisław Maćkowiak. Każdy z nich przedstawił swoje cele i priorytety.

Przemysław Pacia – kandydat na posła z regionu leszczyńskiego – za jedną z istotnych spraw, którymi chciałby się zająć uważa zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

 

Tych jest niestety najwięcej w Wielkopolsce. Wg pomysłu wicewojewody Paci, osobom u których wykryto więcej niż jeden promil alkoholu odebranoby samochód, a zdobyte w ten sposób środki przekazywanoby m.in. na pomoc ofiarom wypadków. Z drugiej zaś strony dolną granicę dopuszczalnych promili proponuje zwiększyć do 0.4.
Przemysław Pacia jest także, aktywnie zaangażowany w akcje propagowania przeszczepów. Wg informacji kandydata W Leszczyńskim szpitalu na przeszczep nerki czeka obecnie aż 7 osób.

O Polskę Solidarnych Ludzi – PSL, chce walczyć Zdzisław Maćkowiak jeśli uda mu się dostać do Senatu. Najistotniejszą sprawą wg niego jest bezpieczeństwo społeczne. W tym m.in. wsparcie dla pracowników po 50. roku życia, przywrócenie pielęgniarek w szkołach co umożliwi lepszą profilaktykę wszelkich schorzeń dziecięcych. Także bezpłatne zaopatrywanie uczniów w książki, poprzez banki książek – które już funkcjonują w powiecie rawickim.

Tematyką lokalną przede wszystkim, zainteresowany jest Jarosław Wawrzyniak kandydat na posła. Największym mankamentem w powiecie jest utrzymanie dróg – jak informuje. Sytuacja niestety jest coraz trudniejsza, a o źródła zewnętrznego finansowania jest coraz trudniej. Jest to problematyka, która wymaga natychmiastowych zmian.

Podsumowując, poseł Józef Racki podkreśla, że przekrój listy kandydatów PSL daje gwarancję różnorodności. 1/3 listy stanowią zaangażowane kobiety, jest dużo doświadczonych samorządowców, są młodzi, są osoby dojrzałe – ludzie doświadczeni z różnych dziedzin życia. Poseł zauważa, że rozliczać z obietnic wyborczych można partię, która sprawuje władzę sama, gdyż dopiero wtedy ma ona możliwość realizacji swoich zamierzeń. Tym samym zachęca do oddania głosu na Polskie Stronnictwo Ludowe.

M.S.