Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem „Amatorskiego Połowu Ryb PZW”. Każda drużyna liczyła po trzech zawodników, którzy łowili w różnych sektorach akwenu. Najczęściej na wędki łapały się leszcze, płocie i karpie. Największa złowiona ryba – karp ważył blisko 2 kilogramy.  Złowił go stały uczestnik zawodów – Roman Kryślak. Jak zawsze żywe ryby po zmierzeniu i zważeniu wracały do zbiornika.

W tym roku najlepsza okazała się drużyna reprezentujące Ogródki Działkowe Kostrzyn, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Fabryki Mebli „Wiza”, trzecią pozycję wywalczyła Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kruszewnia. Kapitanowie zwycięskich drużyn odebrali puchary (w tym puchar wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci) oraz nagrody rzeczowe.

– Nasze zawody od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wędkarzy. Nie chodzi tylko o sportową rywalizację ale również o rozwój wielkopolskiego wędkarstwa – powiedział Kazimierz Dworczak, prezes koła nr 17 w Kostrzynie.

Organizatorzy z okazji przypadającego wczoraj „Dnia Dziecka” przygotowali też  atrakcje dla najmłodszych. Były konkursy, zabawy i oczywiście nagrody. Każdy kto dzisiaj wybrał się nad wodę, mógł liczyć także na poczęstunek od wędkarzy.

Zawody wędkarskie są jedną z atrakcji  Kurdesza Kasztelańskiego, który odbywa się w Kostrzynie w ramach Dni Miasta. Na wydarzenie składają się imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne.