Jest w moim kraju zwyczaj…” Spotkanie opłatkowe powiatu ostrzeszowskiego

Gości, przyjaciół, sympatyków i działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w podostrzeszowskim Siedlikowie witał 17 grudnia poseł do PE Andrzej Grzyb na tradycyjnej wieczerzy wigilijnej PSL powiatu ostrzeszowskiego. Tradycyjne życzenia świąteczne wszystkim zebranym przekazali licznie przybyli na Opłatek samorządowcy PSL z tego terenu oraz zarządy Gminne i Powiatowy PSL z terenu powiatu ostrzeszowskiego.

– Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny(…) ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny – pisał C. K. Norwid, a uczestnicy siedlikowskiego opłatka, szanując ten zwyczaj, tradycyjnie podzieli się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Uroczystość uświetniły msza święta poprzedzająca wieczerzę, którą odprawił proboszcz parafii w Siedlikowie ks. Jan Hutniczak, oraz  Kapela Furmany, której przyjazd na siedlikowską Wigilię miał być niespodzianką przygotowaną przez organizatorów. Niezwykły koncert kolęd Kapeli uczynił tego dnia siedlikowską uroczystość niezapomnianą. Rozsmakowując się w tradycyjnych wigilijnych potrawach, podziwiano talent kulinarny pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlikowa, które już od lat przygotowują wieczerzę dla gości.

Siedlikowska Wigilia już od dawna gromadzi członków, przyjaciół i sympatyków PSL powiatu ostrzeszowskiego, ale organizatorzy rokrocznie zapraszają na nią także swoich przyjaciół z sąsiednich powiatów: kępińskiego, ostrowskiego, krotoszyńskiego. Gości tegorocznej Wigilii było więc bez liku, a jej atmosfera została jednogłośnie oceniona jako wyjątkowa.

GALERIA FOTOGRAFII: