Jak pracuje mój senator?

 

Podczas „Rodzinnej Majówki” na Ustroniu dzieci rozmawiały i pytały Senator Andżelikę Możdżanowską o pracę oraz obowiązki parlamentarzysty. Senator opowiedziała jak pracuje „nasza senator” w Warszawie, co robi na co dzień oraz o tym, że można zawsze porozmawiać o ważnych dla każdego sprawach lub umówić się na spotkanie.

 

Zobacz również: Rodzinna Majówka

 Dzieci pytały co to jest Parlament? Kto może zostać senatorem? Ile trwa kadencja? Jak wygląda posiedzenie Senatu? Czy można napisać list do senatora? Dzieci pytały także o rodzinę i czas wolny.

 

Po wspólnej rozmowie najmłodsi odpowiadali na pytania senator…wszystkie dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły i otrzymały nagrody. Senator zaprosiła wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka – 1 czerwca na „Dni otwarte” i wspólne zwiedzanie Senatu. W tym wyjątkowym dla naszych najmłodszych dniu przewidziano wiele konkursów, atrakcji oraz niespodzianek. O godzinie 12.00 nastąpi podsumowanie konkursu „Jakie są moje korzenie?”, w którym na zaproszenie senator mogły uczestniczyć wszystkie dzieci. Do biura wpłynęło 328 prac plastycznych i literackich. Komisja konkursowa wyróżniła siedem prac, które zostały przesłane do Senatu RP i będą uczestniczyły w specjalnej wystawie.

Źródło: www.mozdzanowska.pl