III SPOTKANIE DRUHÓW OSP Z POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI

 W sobotę 7 lutego 2015 r. w Siemianicach w gminie Łęka Opatowska odbyło się III Spotkanie strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z południowej Wielkopolski z biskupem kaliskim ks. Edwardem Janiakiem. Spotkanie zorganizowali Krzysztof Grabowski (wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego, jednocześnie także wicemarszałek województwa wielkopolskiego) oraz prezesi powiatowi OSP w Kępnie, Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie, Ostrzeszowie, Jarocinie i Pleszewie.

Wizytę w Łęce Opatowskiej rozpoczęła narada druhów w czasie, której dyskutowano o bieżących sprawach jednostek. Strażaków interesowała przede wszystkim możliwość pozyskiwania środków na nowy sprzęt gaśniczy, dyskutowano też o sprawach związanych z nadawaniem jednostkom sztandarów i współpracy z Państwową Strażą Pożarna.

W spotkaniu uczestniczył również ksiądz biskup kaliski Edward Janiak, który w swoim wystąpieniu mówił ,,Jestem trzeci rok w Diecezji Kaliskiej, wizytowałem wiele Gmin naszej Diecezji i muszę podkreślić że tam gdzie jest straż, gdzie jest szkoła tam jest życie(… )Ta wspólnotowość, więzi i bliskość ludzi są bardzo ważne. Praca jest podstawą wszystkiego. Mam świadomość że dzisiaj spotykam ludzi, którzy są na służbie. Mundur zobowiązuje do dawania świadectwa i Wy je dajecie. Proszę przyjąć moje skromne dziękuję za Waszą prace, za Waszą służbę, za Waszą bliskość dla parafian. We wszystkich wspólnotach gdzie jesteście dzięki Wam są one ożywione” – życzył Ordynariusz Diecezji Kaliskiej. Ksiądz biskup w prezencie otrzymał ozdobne hełmy, które przekazał w darze dla miejscowej jednostki OSP w Siemianicach. Tamtejsi strażacy od lat pełnią wartę przy Grobie Pańskim, jednak dotychczas mieli do dyspozycji stare i wysłużonego nakrycia głowy.

Wśród zaproszonych gości był również Andrzej Grzyb, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andżelika Możdżanowska, Minister w Kancelarii Premiera oraz posłowie na Sejm RP Bożena Henczyca i Piotr Walkowski. Spotkanie uświetnił koncert Gminnej Orkiestry OSP z Blizanowa.

GALERIA FOTOGRAFII