Dziś 11. Listopada – 102 rocznica odzyskania Niepodległości. Stowarzyszenie Krajowe Forum Kobiet Oddział wielkopolski zadbało o to, żeby tradycyjnie – jak co roku świętować z „Gęsiną na Św. Marcina”.

W związku z pandemią nie mogliśmy spotkać się jak co roku na Starym Rynku w Środzie Wlkp. i częstować mieszkańców daniami z gęsiny podczas śpiewania pieśni patriotycznych, jednak tradycja została podtrzymana, mimo wszystko. Dania z gęsiny zostały dziś przekazane personelowi i pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Jarosławcu, Domu Pogodnej Jesieni w Środzie Wlkp., Domu Dziecka w Szlachcinie i Szpitalowi Średzkiemu. Odbiorcami w tym trudnym dla nas czasie – byli najbardziej potrzebujący. Jednym z dań był smalec z gęsi, który ma wielorakie zastosowanie, w tym również można go stosować na duszności i kaszel.

Organizatorem było Stowarzyszenie Krajowe Forum Kobiet Oddział Wielkopolski. Dania przygotowała Restauracja Wiedeńska. Gęsinę przekazała Firma Ami Mikstat. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach promocji produktów lub dań lokalnych i tradycyjnych dań regionalnych.

Mirosława Katarzyna Kaźmierczak  szefowa Stowarzyszenia Krajowe Forum Kobiet oddział Wielkopolski