Wielkopolskie zwyczaje wielkanocne zawitają do Parlamentu Europejskiego. Kilka dni przed świętami w Brukseli, na zaproszenie Posła do PE Andrzeja Grzyba, gościć będą Lokalne Grupy Działania, które pokażą w jaki sposób w naszym regionie obchodzimy najważniejsze dla chrześcijan święto.

Lokalne Grupy Działania i przygotowane przez nich atrakcje będą prezentowane w gościnnych progach sali im. Yehudi Menuhin’a, która już kilkukrotnie była tłem dla promocji naszego regionu. Tym razem, z inicjatywy Andrzeja Grzyba, odbędzie się “Wielkopolska Wielkanoc w PE – prezentacja dorobku i potencjału Wielkopolskich LGD/promocja Wielkopolski”.

Współprzewodniczący polskiej delegacji PO-PSL Andrzej Grzyb do udziału w wydarzeniu zaprosił Lokalne Grupy Działania, które współpracują z deputowanym od lat i regularnie goszczą w Brukseli. Tym razem tematem przewodnim wyjazdu będzie Wielkanoc i związane z nią zwyczaje.

W ramach wydarzenia zaplanowano prezentacje LGD z Wielkopolski, których stoiska będzie można odwiedzić w sali Yehudi Menuhina. Odbędzie się także konferencja pn.: „LGD, Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność w Wielkopolsce – doświadczenia i wnioski Wielkopolskich LGD” z ich udziałem oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, ekspertów i decydentów instytucji UE. Wszystko zakończy wydarzenie kulturalno-kulinarne podsumowujące dzień z LGD, Wielkopolskę w PE, promujące Wielkopolskę i nasze tradycje wielkanocne.

źródło: http://andrzejgrzyb.eu/europa-przy-wielkopolskim-stole-wielkanocnym/

000-1024x769 mailing-pl-nowe